Дівчині Романа Протасевича висунули у Білорусі остаточне звинувачення

Софію Сапегу затримали білоруські силовики ще у травні 2021 року

19:40, 5 грудня 2021

Слідчий комітет Білорусі висунув остаточні звинувачення росіянці Софії Сапезі – їй загрожує шість років ув’язнення. Її затримали разом із білоруським опозиційним блогером Романом Протасевичем наприкінці травня 2021 року після примусової посадки літака.

Сапезі висунули звинувачення за нібито розпалювання ворожнечі, за яким їй загрожує шість років в’язниці, розповів вітчим затриманої Сергій Дудич російському «Інтерфаксу» 5 грудня. Російська служба ВВС уточнює, що це мінімальний термін за цією статтею з урахуванням укладеної Сапегою досудової угоди зі слідством.

«Вона дуже придушена цим обвинуваченням. Розраховувала на угоду зі слідством, допомогу Росії, екстрадицію, і що справа до суду взагалі не дійде. Але, певне, щось пішло не так», – розповів Дудич.

Затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича та Софії Сапеги

Колишнього редактора білоруського опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича затримали 23 травня у Мінську. Для його затримання білоруські силовики вдалися до примусової посадки літака авіакомпанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса і на борту якого перебував Протасевич. Пізніше ЗМІ повідомили, що за Протасевичем у Греції стежили агенти з російськими паспортами.

Протасевич перебував на борту разом зі своєю дівчиною – росіянкою Софією Сапегою, яку через два дні після затримання заарештували на два місяці. Їй інкримінують три статті, зокрема і розпалювання соціальної ворожнечі, – їй загрожує до 12 років позбавлення волі. Раніше МЗС Білорусі допускало, що після суду над Софією Сапегою в Білорусі її можуть помилувати або передати для відбування покарання до Росії.

Світова спільнота назвала такі дії білоруської влади «актом державного тероризму», а світові авіакомпанії почали здійснювати авіарейси в обхід Білорусі. Крім того, білоруській авіакомпанії Белавіа заборонили польоти до Європи. Аналогічні рішення стосовно Білорусі прийняла і Україна.