Дію закону про ліцензування імпортних ліків треба припинити, - нардеп

Марта Кривецька, 12 лютого 201311691
Дію закону про ліцензування імпортних ліків треба припинити, - нардеп
фото provce.ck.ua
Леся Оробець

«Нинішній глава держави не має ні бажання, ні формальних повноважень захистити українців від катастрофічних наслідків ліцензування імпортних ліків. Якщо проблему закладено на рівні закону – її на цьому ж рівні і треба блокувати». Про це народний депутат Леся Оробець заявила журналістам, коментуючи акцію протесту «Черга за життям», що відбулася у Києві.

Політик запропонувала переадресувати лідерам більшості заклик учасників акції до Віктора Януковича з вимогою скасувати закон про ліцензування імпортних ліків №5038-VI, який становить загрозу життю і здоров’ю мільйонів українців.

«Єдиним ефективним інструментом мінімізації проблеми є прийняття законопроекту, зареєстрованого в Раді (№2196), яким закон 5038-VI оголошується таким, що втратив чинність. Інші варіанти рішень здатні лише відкласти проблему в часі або надати їй статусу хронічного запалення», – наголосила нардеп.

На думку представника опозиції, глава держави вже визначався у ставленні до резонансного нововведення, коли візував черговий продукт «кнопкодавів».

«З одного боку, нинішня криза є черговою ілюстрацією суті та якості нормативних актів, які на вимогу лідерів опозиції, КСУ наразі має скасувати. З іншого боку, опозиція готова до скасування 5038-VI будь-коли – за умови забезпечення нинішньою більшістю особистого голосування в Раді», – повідомила Оробець.

Нагадаємо, 6 лютого громадські організації та пацієнти звернулися до президента України з відкритим листом, закликавши скасувати Закон № 5038-VI, який призведе до значного підвищення цін на ліки, і через який, за їх словами, деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

Член опікунської ради НДСЛ «Охматдит» Ганна Гопко переконана, що ліцензування імпортних ліків загрожує життю сметельно хворих людей.

Сьогодні, 12 лютого у Львові на пл. Ринок відбулася акція «Черга за життям» в знак протесту проти ЗУ «Про ліцензування імпортних ліків», який повинен вступити в дію 1 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук