Для ниркохворих мешканців Львівщини хочуть виділити 92 млн грн

Головні новини Львова 10.02Зореслава Губарь, 10 лютого 2016, 18:43 341 0

У Львівській облраді формують програми розвитку. На охорону здоров’я у ній закладено 127 млн грн. Більшість грошей, 92 млн, – це витрати на забезпечення препаратами нирковохворих людей, які потребують регулярного гемодіалізу. Наразі держава забезпечує пацієнтів лише розхідним матеріалом для цієї процедури.

«Справа в тому, що колись завжди в програму входили додаткові матеріали. Тобто рукавички, яких немає, бо має бути стерильність. Не виділяють в нас практично ніяких препаратів. «Еритропоетин» повинні виділяти, бо в хворих дуже знижується гемоглобін», – розповіла президент БФ «Асоціація Життя» нирковохворих Львівщини.

Попри те, що лише така процедура рятує їм життя, практично все супутнє лікування пацієнти оплачують самостійно. Якщо його ігнорувати, то й дорожезний гемодіаліз не даватиме ефекту.

«Достеменно прораховано, що зараз по розхідному матеріалу процедура гемодіалізу – це 1460 грн, але якщо додати усі медикаменти загалом, виходить в межах 2 тис. грн на одного пацієнта», – зазначила завідувач відділення хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні Оксана Русин.

Хворих, які кілька разів в тиждень приїздять за цією затратною процедурою до обласної клінічної лікарні, – 253.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук