Для переселенців з Донбасу і Криму у Львові проводять театральні тренінги

Головні новини Львова 28.12Марічка Крижанівська, 28 грудня 2015, 17:26 763 0

Актори Львівського театру імені Леся Курбаса та ініціатива «Крим SOS» влаштували у Львові проект театральних тренінгів для переселенців з Донбасу і Криму.

Ці переселенці до того не мали нічого спільного з театром. А тепер актори-курбасівці Олег Стефан і Наталка Рибка-Пархоменко пропонують їм співати, оволодіти своїм тілом, спілкуватися без слів.

«Це наші внутрішні акторські тренінги, ми вибрали якісь елементи, які можемо запропонувати цим людям. Ми один одного розуміємо не через слова, а через щось більше і власне на цих тренінгах ми намагаємося вислуховувати те більше», – повідомила Наталка Рибка-Пархоменко.

Такі театральні тренінги з народними піснями помагають переселенцям викинути негатив й адаптуватися до чужого міста.

«Ми пропонуємо вправи, у яких ти можеш побачити людину, усміхнутися людині, почути людину тілом, слухом, очима. Це дуже швидко наближає людей один до одного і відкриває їх», – додав Олег Стефан.

Донеччанка Анна Самойленко приходить сюди, щоб поступово позбуватися пережитого стресу.

«Перше, що мене вразило, це коли на першому занятті ми нявкали, мукали і бігали, як баранці. Це було так несподівано, спочатку всі комплексували, а потім розслабилися, бо це справді помагає. А ще мені сподобалося, що ми почали тут співати. Я зі сходу і не знаю українських пісень, а тепер співаю пісні, колядки», – зізналася Анна Самойленко.

Цей проект підтримало управління у справах біженців ООН.

«У нас минула перша частина навчання, друга частина – після свят і наприкінці січня ми запрошуємо усіх на презентацію, виставу-перформанс «Лабіринт», яка відбудеться в театрі Леся Курбаса. Також оскільки це є проект, який скерований на долучення людей, котрі переїхали сюди, і ми розуміємо, що значна частина їх мешкає в районах, буде три презентації по районах з бажанням доєднати ту молодь», – повідомила представниця ініціативи «КримSOS» Олександра Сорокопуд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук