Для українських полярників в Антарктиді облаштували виборчу дільницю

34 полярники голосуватимуть за особливими правилами

Для українських полярників в Антарктиді облаштували виборчу дільницю
фото НАНЦ
Стало відомо, за якими правилами українські полярники в Антарктиді беруть участь у виборах

На антарктичній станції «Академік Вернадський», розташованій в 15 тис. км від Києва, облаштують найвіддаленішу виборчу дільницю для голосування на виборах президента України, повідомив Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).

31 березня в Антарктиді голосуватимуть 34 людини – 11 учасників постійної експедиції, які перебувають на станції цілий рік, а також 23 науковці з сезонної експедиції, які прибули на станцію в кінці січня.

Як сказано у повідомленні НАНЦ, виборча процедура на станції «Академік Вернадський» проходитиме за особливими правилами. Зокрема, полярники використовують замість оригінальних бюлетенів їх роздруковані скан-копії, які напередодні голосування направить ЦВК. У день виборів в їдальні на станції встановлять саморобну кабінку для голосування і виборчу урну. Підрахунок голосів проходитиме в присутності всіх членів експедиції.

Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію з чотирьох полярників.

«Залежно від дати виборів і льодової обстановки нагода передати на “велику землю” протокол дільничної комісії з “мокрою” печаткою та самі бюлетені може трапитися і через місяць, а, буває, що і через рік. Тому ці документи у форматі скан-копій оперативно передають зі станції до ЦВК», – розповіли у НАНЦ і додали, що опечатані оригінали бюлетенів та протокол за результатами голосування до Києва привезуть учасники 23-ї української антарктичної експедиції, яких у найближчі тижні замінять учасники наступної експедиції.

Зазначимо, що учасники українських антарктичних експедицій мають можливість голосувати на станції «Академік Вернадський» починаючи з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні президента та парламенту (голосувати за списки партій), проте не голосують за кандидатів у мажоритарних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

Нагадаємо, раніше ЦВК створила спецдільниці для військових у зоні операції Об’єднаних сил.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук