Для в’язнів Київського СІЗО офіційно ввели плату за поліпшені умови перебування

Гроші від в’язнів підуть на покращення умов проживання у звичайних камерах

У Київському слідчому ізоляторі у п’ятницю, 8 травня, офіційно ввели плату за поліпшені побутові умови для в’язнів. Згодом цей експеримент запустять у СІЗО по всій Україні.

Як відомо, 22 квітня 2020 року уряд запровадив експериментальний проект щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах України. Старт проекту відбувся на базі державної установи «Київський слідчий ізолятор». Експеримент триватиме до 31 грудня 2021 року. За його результатами буде прийнято рішення про доцільність законодавчого закріплення платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування людям, котрі перебувають під вартою.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, цей експеримент уряд запровадив з метою виключення корупційної складової при розподілі ув’язнених по камерах та покращення умов тримання під вартою.

Як констатував Малюська, через постійний брак грошей для проведення ремонтів у слідчих ізоляторах, яким наразі вже понад 100 років, більшість із них перебувають у вкрай незадовільному технічному стані.

«Водночас ми бачимо, що в слідчих ізоляторах як правило вже обладнані камери “підвищеного комфорту”. При цьому, як з боку адміністрації штучно створюються умови для того, щоб ув’язнені та їх родини доплачували за певні “послуги”, так і останні завжди вишукують способи поліпшити умови свого перебування у слідчому ізоляторі. Ми ж хочемо усунути цю корупційну складову. Щоб зробити експеримент прозорим та уникнути зловживань, ми встановимо систему відеоспостереження для моніторингу заповнюваності платної камери, що систематично буде звірятися з інформацією про наповнюваність спецрахунку слідчого ізолятора. Тобто, якщо у камері перебувають троє ув’язнених, то і денна оплата має надійти за трьох осіб», – сказав міністр юстиції.

Як пояснила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, суть експерименту в тому, щоб за фіксовану плату надавати ув’язненим місця у камерах з побутовими умовами, поліпшеними у порівнянні з тими, що зараз є у звичайних камерах. При цьому після вироку суду перебування у поліпшених камерах не передбачається.

«Одразу наголошу, що мова не йде про “люкс номери” чи “VIP апартаменти” у санаторії замість слідчого ізолятора. Це платні камери із збільшеною нормою площі на одного ув’язненого, із відгородженою санвузловою зоною та мінімальним набором необхідних побутових умов. Всього сьогодні доступно дві чотиримісні камери, одна тримісна та одна двомісна», – зауважила вона.

Гроші від в’язнів, охочих перебувати у платних камерах, надходитимуть до спеціального фонду слідчого ізолятора, який використовуватиметься для поліпшення умов у звичайних камерах.

«Тобто цей експеримент дозволить перевірити, чи здатні слідчі ізолятори за власний кошт провести мінімальні санітарно-побутові покращення без очікування прямих дотацій із держбюджету», – додала Олена Висоцька.

«Цей проект має експериментальний характер і має довести або заперечити життєздатність ідеї забезпечення нормальних умов перебування всім ув’язненим при обмеженому державному фінансуванні. Потрібно також наголосити, що у слідчих ізоляторах перебувають люди до вироку суду, а тому юридично їх вина не встановлена. Отже, як і будь-яка інша особа, ув’язнений зможе офіційно собі забезпечити комфортніші умови існування, при цьому виключно за власним бажанням», – підсумував міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук