Кабмін підтримав створення платних камер у СІЗО

Пілотний проект мають завершити до кінця року, а відтак вирішити, чи закріплювати таку послугу на законодавчому рівні

Мін’юст також хоче обмінювати старі будівлі ізоляторів, які розташовані у центрах міста, на нові будівлі на околицях

Кабінет Міністрів України підтримав впровадження експериментального проекту щодо платних камер у слідчих ізоляторах.

Як повідомила прес-служба Мін’юсту, відповідну постанову уряд ухвалив під час засідання 22 квітня, проте на урядовому порталі її ще не опублікували.

«Відповідною постановою пропонується запровадити в окремих слідчих ізоляторах можливість для осіб, узятих під варту, на добровільній основі за відповідну плату отримати поліпшені побутові умови та харчування», – процитувала прес-служба очільника відомства Дениса Малюську.

Згідно з постановою, у визначених слідчих ізоляторах виділять приміщення, які за своїм станом не потребують проведення капітальних ремонтів та можуть використовуватися в межах експериментального проекту. Гроші, виручені за використання таких платних камер, скеровуватимуть у спецфонд та використовуватимуть для ремонту інших приміщень у СІЗО і покращення умов перебування затриманих.

За результатами експериментального проекту, який завершать у кінці року, вирішать, чи закріплювати таку послугу на законодавчому рівні.

Додамо, що про намір створити платні СІЗО Денис Малюська говорив ще у листопаді 2019 року. Він зазначав, що через недостатнє фінансування Мін’юст планує масове закриття тюрем і скорочення персоналу, щоб за вивільнені кошти створити належні умови і підвищити зарплати в решті пенітенціарних установ, а також створення приватних СІЗО.

«По суті це буде щось на кшталт гарно охоронюваних готелів, де особи, в яких є кошти зможуть перебувати, очікувати вирок суду. За рахунок цих коштів ми частково зможемо покривати витрати і перебування осіб, які перебуватимуть у звичайних слідчих ізоляторах», – сказав тоді Малюська.

Відповідну постанову уряду, яка дозволить запустити такий пілотний проект, він анонсував 18 квітня. За словами Дениса Малюськи, аби покращити умови в СІЗО, Мін’юст також хоче обмінювати старі будівлі ізоляторів, які розташовані у центрах міста, на нові будівлі на околицях. Першим таким випадком має стати обмін будівлі СІЗО та ще кількох установ у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук