Для закарпатських сепаратистів вимагають по 3 роки в’язниці

25 грудня 20084010

"Усі лідери закарпатських сепаратистських організацій мають отримати по 3 роки тюремного ув’язнення за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.110 КК України - "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", - заявив народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван Заєць.

На його думку, заява Петра Гецка, який видає себе за прем’єр-міністра неіснуючого "уряду" на Закарпатті, не може трактуватися інакше, як заклик до посягання на територіальну цілісність України. Так політик прокоментував звернення Петра Гецка до Російської Федерації з проханням визнати незалежність Закарпаття від України, - повідомили ZAXID.NET 25 грудня в прес-службі УНП.

"Проблема закарпатського сепаратизму - комплексна, оскільки такі особи, як Петро Гецко чи Дмитро Сидор, є лише гвинтиками процесу сепарації цього регіону, центр керування якого знаходиться за кордонами України. До того ж, свідомо чи несвідомо, такими ж "гвинтиками" стали й більшість депутатів обласної ради, які де-факто підтримали сепаратистів, прийнявши рішення про введення окремої русинської національності", - підкреслив Іван Заєць. З огляду на це, "вирішувати цю проблему треба комплексно: перекривати джерела фінансування сепаратистських організацій, притягати до кримінальної відповідальності сепаратистів", - вважає депутат. Він також впевнений, що "Верховна Рада повинна розпустити Закарпатську обласну раду, яка перевищила свої повноваження, а лідери тих політичних сил, чиї представники голосували за визнання русинів у Закарпатській облраді, мають пояснити дії своїх представників і вжити до них відповідних дисциплінарних заходів".

"Тюремне ув’язнення для осіб, що вже зараз закликають до порушення територіальної цілісності, має стати уроком для всіх "гвинтиків" процесу закарпатського сепаратизму, які тепер прагнуть якнайкраще відпрацювати своє закордонне фінансування", - підсумував Іван Заєць.

Раніше, 22 грудня, "Російська газета" опублікувала матеріал, в якому стверджується, що закарпатські русини звернулися до Росії з проханням визнати незалежність Підкарпатської Русі від України. Про це кореспондентові російського видання заявив прем'єр-міністр невизнаної республіки Петро Гецко, пише газета. Стаття називалась "Русины хлопнут дверью. Подкарпатская Русь хочет выйти из состава Украины".

18 листопада народними депутатами України Юрієм Костенком та Ярославом Джоджиком на розгляд Верховної Ради України був внесений проект Постанови Верховної Ради України "Про призначення позачергових виборів депутатів Закарпатської обласної ради". Підставами для внесення проекту Постанови її автори назвали "грубі порушення цією радою Конституції України та чинного законодавства України".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук