До кінця року в Україні можуть закрити ще 70 вишів, – Квіт

СуспільствоОльга Карабан, 16 грудня 20143430

До кінця 2014 року в Україні можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт, інформує Радіо Свобода.

«Зараз у нас близько 300 вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що й далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, як ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще близько 70 університетів можуть зникнути», – розповів міністр.

За словами Квіта, це не спричинить зростання соціальної напруги, адже студенти цих вишів відразу переводитимуться в інші навчальні заклади, та й викладачі зможуть знайти роботу в інших ВНЗ.

Також він нагадав, що до ухвалення закону «Про вищу освіту» на території України працювали 804 вищі навальні заклади.

«Зараз ми вже відсікли заклади так званого 1-2 рівня акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, які ввійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть відноситися до середньої освіти, професійної, і безпосередньо працювати на ринку праці чи вони лишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива в середній професійній освіті у нас», – додав він.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту, пізніше його підписав президент України Петро Порошенко. Цей документ, зокрема, передбачає фінансову автономію вишів, зменшення навантаження на викладачів і студентів, а також громадський контроль за якістю освіти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук