До Львова приїде понад тисяча переселенців із Дебальцево, Вуглегірська та Авдіївки

Прифронтові області України переповнені біженцями

Головні Новини за 06 лютогоІрина Папірник, 6 лютого 2015, 10:33 3671 0
дивіться також

Ледь не за тиждень кількість вимушених переселенців в Україні різко сягнула критичної позначки. Причиною цьому є активні бойові дії у зоні проведення антитерористичної операції.

Ті області, які знаходяться найближче до зони АТО вже вщерть заповнені, тож невдовзі у Львові чекають гостей із Дебальцево, Вуглегірська та Авдіївки. 

Із гарячих точок волонтери спершу везуть вимушених переселенців до тимчасових пунктів. Наприклад, у Харкові вже близько 130 тисяч переселенців. І це лише офіційні дані. Втім Харків для цих людей лише транзитний пункт.

"Створені два пункти прийому - Константинівка та Слов'янськ. Облаштовані місця для тимчасового прийому людей, там працюють психологи як нашої служби, так й інших служб. Працюють харчпункти. Там реєструють і проводять відбір кого у який район відправляти", - розповів секретар Генштабу з питань надання соцдопомоги внутрішньо переміщеним особам області Сергій Щербина.

Із транзитних міст біженців перекидають на Одещину та Львівщину. Тих хто не визначився - у Київ. Загалом у Львові мають знайти прихисток для 300 біженців. Деяких з них можуть розселяти у спецзакладах, наприклад, дітей у притулки. Зокрема, у Львові на вулиці Левандівській у притулку може розміститися 30 осіб.

"Що може забезпечити заклад. Перш за все - дах над головою, тепло та харчування. А також, у разі потреби, медична допомога. Також ми маємо угоду, що діти зможуть ходити до школи", - зазначила завідувач львівського притулку для дітей Світлана Гаврилюк.

Загалом на Львівщині соцслужби можуть розмістити до 800 дітей. На початку тижня сюди вже приїхало півсотні осіб. Зараз у Дублянах у протестантській церкві проживає 15 осіб. Втім тут із дня на день чекають сотні біженців із Дебальцева.

"Зараз ми прикладаємо усі зусилля, щоб зробити у Львові компактне місце проживання для цих людей. Це має бути двоповерховий будинок. Тому звертаємося до всіх, хто має змогу на основі безоплатної оренди допомогти людям для поселення», - розповів волонтер з Краматорська Олександр.

Згідно з неофіційною інформацією, до Львова вже скоро приїде більше тисячі осіб. Львівські волонтери запевняють, що таку кількість людей розмісти у місті та області практично неможливо. Пік приїзду переселенців на Львівщину очікують вже наступного тижня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук