До продовжених проти анексованого Криму санкцій ЄС приєдналися ще п'ять країн

СвітРоман Ганкевич, 28 липня 20178400
До продовжених проти анексованого Криму санкцій ЄС приєдналися ще п'ять країн
фото Depositphotos
Санкції ЄС проти анексованого Криму підтримали Чорногорія, Албанія, Норвегія і офіційно - Україна

П’ять країн приєдналися до рішення Ради ЄС про продовження обмежувальних заходів, запроваджених у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя. Про це йдеться на сайті Європейської Ради.

«Країни-кандидати на вступ до ЄС Чорногорія і Албанія, член європейської економічної зони Норвегія, а також Грузія і Україна приєдналися до цього рішення», - зазначається у заяві.

Усі п'ять країн забезпечуватимуть відповідність своєї національної політики ухваленому рішенню Євроради. ЄС прийняв до уваги цей крок і вітає його.

Як повідомлялося, Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи у відповідь на нелегальну анексію Криму та Севастополя Росією на рік – до 23 червня 2018 року.

Нагадаємо, секторально-економічні обмежувальні заходи проти російської економічної діяльності на території тимчасово окупованої АР Крим та міста Севастополя ЄС запровадив у 2014 році. Йдеться про заборони та обмеження для компаній та приватних осіб з ЄС щодо діяльності в Криму у торговельно-економічній, фінансовій та інвестиційних сферах, енергетиці, туристичній галузі.

Європейці та зареєстровані в ЄС компанії не можуть купувати нерухомість або юридичні компанії у Криму, фінансувати кримські компанії або надавати їм супутні послуги. Туристичним операторам ЄС заборонено надавати послуги в Криму та Севастополі. Зокрема, європейські круїзні судна не зможуть заходити до портів Кримського півострова, за винятком екстрених випадків.

Окрім цього, заборонено експорт деяких товарів і технології кримським компаніям або для використання в Криму. У зворотному напрямку заборонений імпорт товарів із Криму за винятком, якщо вони мають сертифікат походження, виданий уповноваженим органом влади України. Заборони та обмеження стосуються транспортної, телекомунікаційної та енергетичної галузей, пошуку, розвідки і видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук