До влади в Україні прагнуть неукраїнські сили, - Ющенко з нагоди річниці НРУ

12 вересня 20093079

"Вітаю всіх, наш народ і державу з святою 20-ю річницею створення Народного Руху України! Ця подія змінила наше життя, нас самих і визначила долю України. Рух першим чітко і ясно визначив нашу головну мету - добитися і реалізувати незалежність, добитися і реалізувати нашу державність. Слава за це Рухові!", - наголосив Президент України Віктор Ющенко під час урочистостей з нагоди 20-ї річниці створення Народного Руху України. Про це ZAXID.NET повідомили у Головній інформаційній службі Глави держави.

Нагадуючи історію створення НРУ, Президент констатував, що у вирішальний історичний момент Рух реалізував тисячолітні прагнення української нації.

"Великий, загальноукраїнський, громадський, ще не поділений на партії і групи - Народний Рух України, який підтримали мільйони українців, є істинним батьком нашої державності", - сказав Глава держави.

Від імені Української держави Віктор Ющенко висловив вдячність засновникам Руху - Іванові Драчу, Дмитрові Павличку і Михайлові Гориню, Ігореві Юхновському, Ярославу Кендзьору, десяткам, сотням, тисячам людей, які стояли біля витоків Руху, старшому поколінню українських літераторів, науковців і правозахисників, які благословили Рух до дії. З особливою шаною Президент згадав імена Героя України В’ячеслава Чорновола та наставника Руху Олеся Гончара.

"Перед рідним народом українська інтелігенція, Народний Рух України виконали історичну місію, щойно виникла найперша, найменша можливість для незалежності", - сказав Віктор Ющенко.

Він повідомив про своє рішення відзначити кожного делегата Установчих зборів Народного Руху України офіційною, державною Подякою Президента України.

Президент закликав прихильників Руху до патріотизму, який об’єднав би їх сьогодні, коли багато спекулюють іменем Руху, його засновників і лідерів, як в інтересах персональної вигоди, так і з метою дискредитувати національні й демократичні цінності.

"Політичні трансформації Руху - справа історії. Правда - одна. Справжній багатомільйонний український рух був завжди один. Його ім’я - українська національна ідея, навколо якої об’єднуються і здатні об’єднатися мільйони і мільйони українських громадян. Мета і сила національної ідеї - у творенні єдиної української нації, що охоплює всіх без винятку громадян України і гуртує їх навколо національних символів, мови, єдиної української помісної церкви, ідентичності і навколо демократичних, громадянських принципів - заради модерного і безпечного життя", - закликав Глава держави.

Президент висловив упевненість, що саме ідея сильної, єдиної нації і сильної національної держави об’єднає людей, а не тільки певних політиків.

"Я твердо переконаний, що така єдність приведе до появи великої національної і демократичної сили, що на десятиліття вперед визначатиме розвиток нашої держави!", - сказав Глава держави.

Віктор Ющенко з гордістю констатував: його позиція як Президента - чітка і незмінна і в справі національного відродження, і в справі європейського вибору, і вибору колективної моделі безпеки, і в справі докорінної економічної реформи.

Водночас Глава держави висловив застереження з приводу того, що до влади в Україні прагнуть неукраїнські сили, що на сьогодні є одним із найскладніших викликів.

"Я не хочу, щоб прозріння у середовищі українських патріотів настало занадто пізно. Під загрозою всі наші завоювання, наша мова й культура, наша європейська перспектива", - сказав Президент, додавши, що для політичних сил у владі й опозиції безлад у державі - спосіб існування.

Відтак Віктор Ющенко закликав підтримати проголошену ним конституційну реформу та загальнонаціональне обговорення проекту Конституції України, який відкриє нову перспективу державі. "Я беру на себе обов’язок закликати всю Україну до створення загальносуспільного руху на підтримку Української держави. Нас єднає правда і національна сила. Безумовно, із впевненістю хочу сказати - ми переможемо", - наголосив В.Ющенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук