Договір між Україною і РФ про транзит нафти підпишуть до 30 грудня
Питання гарантованих об'ємів постачання нафті вирішено в переговорному процесі між "Уктранснафтою" і "Транснефтью". Договір буде підписано 30 грудня. Про це повідомила прес-секретар Міненерго Росії Ірина Єсіпова.
Росія і Україна, в цілому, погодили умови щодо транзиту нафти європейським споживачам, і впродовж двох днів договір буде підписано, - повідомляє ТСН.
"У результаті інтенсивних переговорів вдалося в цілому погодити умови транзитного договору, позиції компаній зблизилися, і в принципі були сформульовані домовленості щодо забезпечення довгострокового постачання європейським споживачам", - сказала вона.
"Сподіваємося, що найближчим часом російська й українська сторони підпишуть договір", - додала Єсіпова, уточнивши, що це може відбутися сьогодні або завтра.
Вона відзначила, що в Міненерго розраховують, що "погоджені зусилля дадуть змогу стабільно й надійно забезпечити постачання нафти і Новий рік пройде без збоїв і будь-яких неприємних ситуацій".
Нагадаємо, Росія попередила Європейський Союз про можливе припинення постачання нафти до Словаччини, Чехії і Угорщини газопроводом "Дружба" через територію України у зв’язку з розбіжностями щодо ціни, заявив Кабінет міністрів Словаччини. "Уряд Словаччини, відповідно до раніше досягнутих домовленостей за системою раннього попередження, було поінформовано листом від російського міністерства енергетики про те, що можуть виникнути збої в постачаннях нафти до трьох країн ЄС через неврегульовані розбіжності між Російською Федерацією і Україною про транзит нафти", - йдеться в заяві.
Представник президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський вважає, що російська сторона, зокрема, в особі керівництва ВАТ "Транснефть", останнім часом поширює некоректну і неправдиву інформацію про нібито загрозу припинення транспортування російської нафти через територію України, зокрема, на словацькі, чеські й угорські НПЗ.
При цьому міністр закордонних справ України Петро Порошенко дав доручення посольствам України у Словаччині, Угорщині, Чехії й Представництву України при ЄС поінформувати про стабільність ситуації з транзитом нафти через територію України до країн Європейського Союзу.