Дорогу школам
Суспільство

Дорогу школам

Громадські проекти у кожному районі Львова, які втілять коштом міськради

Софія Лазуркевич, 16 листопада 2017 3109 1

У Львові завершилося голосування за проекти громадського бюджету. Понад 72 тис. львів’ян віддали понад 109 тис. голосів (одна людина могла проголосувати двічі) за проекти, які вони хотіли б втілити коштом міської ради.

Цьогоріч на реалізацію проектів-переможців з бюджету розвитку виділили 20 млн грн, зокрема по 2 млн на реалізацію малих проектів у кожному районі (вартість одного проекту не перевищує 500 тис. грн), а також 8 млн на реалізацію великих загальноміських проектів (максимальна вартість одного – 3 млн).

29 грудня у Львівській міськраді назвуть остаточні проекти-переможці, які реалізують у 2018 році. До цього часу проекти аналізуватимуть депутати ЛМР, які визначатимуть точну кількість переможців, а також суму, яку виділять на їх реалізацію.

У кожному районі Львова реалізують щонайменше по 4 проекти. Серед 24 малих проектів-переможців 17 стосуються благоустрою території шкіл або дитсадків, зокрема ремонту дворів, встановлення чи відновлення майданчиків, облаштування відеоспостереження чи парканів довкола навчальних закладів.

Серед великих проектів, із бюджетами до 3 млн грн, виокремлюються три лідери. Це купівля обладнання для дитячої операційної у лікарні на вул. Орлика, проект благоустрою подвір’я шкіл на розі вул. Чорновола – Замарстинівської, а також футбольний стадіон на території школи №97.

ZAXID.NET пропонує ознайомитись із малими проектами-переможцями та побачити, як покращиться ваш район уже у наступному році.

Галицький район:

Благоустрій скверу на вул. Рибній

Клікніть для збільшення

Завдяки 850 голосам вул. Рибну реконструюють за кошти громадського бюджету та створять на ній відпочинкову зону. За майже 500 тис. грн на вулиці замостять пішохідні доріжки, встановлять лавочки, озеленять територію та облаштують вуличне освітлення.

Технічна модернізація для енергозбереження Пласту

Понад 670 львів’ян проголосували за проект, що має покращити приміщення для занять пластунів. Згідно з розрахунками авторів, за майже 500 тис. грн у цих приміщеннях відреставрують два вікна, встановляють дев'ять нових пластикових вікон та два кондиціонери, а також придбають ноутбуки та іншу техніку для Пласту.

«Вікна є старими, вони не щільно прилягають і тим самим не тримають тепло, несуть тепловтрати. Два вікна в приміщені в центрі міста потребують реставрації, оскільки будинок є пам'яткою архітектури. Приміщення для занять потребують оснащення сучасною технікою, адже в цифровому світі займатись необхідно за допомогою інтерактиву, який найкраще сприймається сучасними дітьми», – зазначено у описі проекту.

Подвір'я ЛКТІ

За 500 тис. грн двір Львівського коледжу транспортної інфраструктури, що на вул. Снопківській, відремонтують, щоб мати змогу проводити там урочисті події та заходи. За цей проект проголосували 590 людей.

Простір для йоги у Парку культури

567 людей проголосувало за облаштування у Парку культури простору для занять йогою. На реалізацію цього проекту з міського бюджету, за підрахунками авторів, потрібно буде витратити приблизно 250 тис. грн.

Візуалізація майбутнього проекту

«Простір включає в себе галявину для занять на килимках, лавки для виконання вправ для хребта, підвісні гамаки для перевернутих вправ та коректної розтяжки, конструкції підвісних крісел для відпочинку з краєвидом на мальовничий схил парку та арт-об’єкт у вигляді скульптури, в якій закладено ідею цілісності людини та єдності між людьми», – зазначили ініціатори.

Залізничний район:

Відеоспостереження для шкіл №65 та №68

Лідерами за кількістю голосів серед малих проектів у Залізничному районі стали ідеї встановлення систем відеоспостеження у СЗШ №65, що підтримали 1065 мешканців, та у СЗШ №68, за яку проголосувало 1314 мешканців.

Зокрема, за 500 тис. грн у СЗШ №65, що на вул. Роксоляни, встановлять 13 відеокамер по периметру школи, а також 22 камери у приміщенні. У СЗШ № 68, що на вул. Дозвільній, за 142 тис. грн встановлять 16 камер відеоспостережння.

Облашування скверу біля СЗШ №75 ім. Лесі Українки

Понад тисячу мешканців проголосували за облаштування скверу поблизу СЗШ № 75, що на вул. Караджича.

Візуалізація майбутнього скверу

«Лесин сквер - це територія СЗШ №75 перед меморіальною таблицею, встановленою на фасаді школи до 100-річчя Лесі Українки з боку вулиці Караджича. Асфальт у сквері знищився, вода не стікає, стоять калюжі, які дітям, що йдуть до школи, обійти неможливо. Є потреба виконати роботи з водовідведення, замощення тротуарною плиткою доріжок, а майданчики перетворити у сучасний освітній простір», – обґрунтовують автори важливість реалізації цього проекту.

За 494 тис. грн тут також озеленять території довкола школи, облаштують альтанку для проведення уроків просто неба та відпочинку мешканців мікрорайону.

Дитячий майданчик на території СЗШ №60

Мешканці підтримали ще один проект, який має покращити простір довкола шкіл у Залізничному районі. Зокрема 1043 людини проголосували за облаштування дитячого майданчику на території школи №60, що на вул. Сигнівка.

Місце, де облаштують майданчик

За 437 тис. грн. тут облаштують дитячий майданчик із гойдалками, каруселями, пісочницею та іншими елементами. Наразі на цій ділянці росте трава та встановлено лише кілька елементів для дитячого дозвілля.

Личаківський район:

Студентський парк на вул. Пекарській

985 львівян підтримали ідею створити на вул. Пекарській спортивний майданчик, велостоянки, вуличне освітлення, лавочки та зону відпочинку. Облаштувати це хочуть на території парку ветеринарного університету, де відпочивають не лише студенти, а й жителі прилеглих будинків.

Територія парку відкрита для мешканців

На реалізацію проекту ініціаторам необхідно майже 500 тис. грн. За ці кошти також планують облаштувати тут футбольне поле.

Ігровий майданчик на території садка «Веселка»

На території дитячого садка «Веселка», що на вул. Китайській, за кошти громадського бюджету створять ігровий майданчик. Цю ідею підтримали понад 900 львів’ян, які своїми голосами допомогли цього проекту отримати 499 тис. на його втілення.

Благоустрій подвір’я школи №47 у Винниках

У школі №47, що на вул. Галицькій у Винниках, за кошти громадського бюджету проведуть благоустрій шкільного подвір’я. Тут посадять 22 дерева, придбають газонну траву, встановлять лавки тощо. На реалізацію проекту передбачено витратити майже 500 тис. грн.

Оновлення майданчику у ДНЗ №67 «Веселі прогулянки»

Територія дитсадка

Проект оновлення дитячого майданчику у ДНЗ №67 «Веселі прогулянки», що на вул. Зеленій 95а, за кількістю голосів є одним із лідерів у Личаківському районі. 931 мешканець підтримав цю ідею, відтак місто виділить кошти на її реалізацію. Тут хочуть демонтувати старі елементи майданчику та замінити їх на нові та сучасні.

Франківський район:

Спортивний майданчик на території школи №48

На вул. Рубчака на подвір’ї школи №48 за кошти громадського бюджету встановлять універсальний спортивний майданчик. За виділення 500 тис. грн. для цього проголосували 935 людей.

Нинішній стан майданчика - незадовільний

«Проект передбачає встановлення на подвір’ї СЗШ №48, на місці занедбаної баскетбольної площадки, універсального спортивного майданчика розміром 16 метрів на 26 метрів для гри в міні-футбол, баскетбол, волейбол. Покриття майданчика – штучна трава висотою 2 см. Майданчик буде огороджений сіткою висотою 4 метри», – йдеться у описі проекту.

Простір для дітей ДНЗ №37

За 500 тис. грн у ДНЗ №37, що на вул. Княгині Ольги, огородять територію закладу парканом та замінять двері у приміщенні. Зокрема, передбачено замінити 12 внутрішніх дверей та 5 зовнішніх. У приміщення садку хочуть встановити «розумне світло» та LED-світильники. Цей проект підтримали 913 мешканців.

Облаштування огорожі на території НВК ім. Стуса

Території НВК ім. Стуса, що на вул. Повстанській, обгородять новим парканом за 410 тис. грн. За відповідний проект проголосувало 888 людей.

Відкритий спортивний майданчик на території СЗШ №66

Територія майбутнього майданчика

882 мешканці своїми голосами підтримали ідею встановити вуличні тренажери та облаштувати спортивний майданчик на території СЗШ №66 на вул. Науковій.

За 265 тис. грн тут встановлять баскетбольне кільце, тенісний стіл, вуличні тренажери.

Шевченківський район:

Облаштування скверу на вул. Віри, Надії, Любові

Рекордні 2303 голоси за малий проект віддали мешканці Шевченківського району за облаштування скверу на вул. Віри, Надії, Любові. На занедбаній ділянці мешканці хочуть прокласти пішохідні доріжки, облаштувати газони, висадити дерева та створити відпочинкову зону. На ці роботи витратять 500 тис. грн з міського бюджету.

Межі проектованого скверу

«Цим проектом пропонується створити сквер, який стане окрасою нашого мікрорайону та місцем відпочинку для усіх верств населення. Сквер розташований між вул. І.Миколайчука, вул. Віри, Надії, Любові та новозбудованим храмом УГКЦ», – йдеться у описі проекту.

Футбольне поле з штучним покриттям

На вул. Хімічній завдяки голосам місцевих мешканців облаштують футбольне поле із штучним покриттям. Вартість реалізації цього проекту становить 467 тис. грн.

Спортивний майданчик на території СЗШ №91

Так виглягає подвір'я школи зараз

Майже півтори тисячі львів’ян підтримали проект спортивного майданчика з відеоспостереженням на території СЗШ №91, що на вул. Варшавській. За 500 тис. грн тут встановлять футбольне поле та паркан довкола нього. Автори проекту зазначають, що з часу будівництва спортмайданчика минуло 30 років, а тут досі відсутнє якісне покриття та паркан довкола території.

«Бібліотека-трансформер» для СЗШ №99

У СЗШ №99, що на вул. Творчій, за кошти громадського бюджету хочуть осучаснити приміщення бібліотеки. Її поділять на декілька зон, де учні зможуть вільно скористатись комп’ютером з доступом до інтернету, провести свої заходи чи усамітнитись для навчання чи читання книг. На реалізацію цього проекту виділять 500 тис. грн.

Так виглядатиме майбутнє приміщення бібліотеки

«Забезпечити простір інтерактивною дошкою, проектором, екраном, електронними книгами тощо – засобами, необхідними для всебічного розвитку школярів. Облаштувати простір зручними меблями для читання, самоосвіти. Відмінність проекту від аналогів полягає в поєднанні книжкового класичного дозвілля з сучасним інтерактивним простором для всебічного розвитку в одному місці», – йдеться в описі проекту, за який проголосувало понад 1300 людей.

Сихівський район:

ІТ-лабораторія в СЗШ №98

Візуалізація проекту

За 500 тис. грн у СЗШ №98, що на вул. Трильовського, придбають техніку і переобладнають один із шкільних кабінетів на ІТ-лабораторію. Окрім 3D-принтеру та мультиборду, у цьому класі за кошти громадського бюджету також замінять вікна. Цей проект підтримали 953 людини.

«Дорогою до школи №32»

1101 людина проголосувала за ідею відновити покриття на подвір’ї школи. На реалізацію проекту витратять 500 тис. грн.

Покриття подвір'я не ремонтували понад 40 років

«Асфальтове покриття перед школою, не ремонтоване понад 40 років, зруйнувалось внаслідок дії погодних умов, знищилось після капітального ремонту системи водовідведення, не має естетичного вигляду, не придатне для проведення загальношкільних заходів, оскільки не відповідає умовам безпеки учасників», – йдеться у описі проекту.

Паркан довкола школи «Дивосвіт»

Саме так зараз виглядає паркан біля школи

За 500 тис. грн довкола львівської школи «Дивосвіт», що на вул. Трильовського, встановлять паркан, який, на думку авторів проекту, має сприяти безпеці учнів молодших класів. За відповідний проект проголосували 1222 мешканці Львова.

Благоустрій подвір’я школи №93

Візуалізація майбутнього проекту

Майже 1200 львів’ян підтримали ідею благоустрою шкільного подвір’я на вул. Кос-Анатольського. За 487 тис. грн двір СЗШ №93 хочуть замостити бруківкою, посадити понад 30 кущів та 6 дерев, а також встановити лавки та урни для сміття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук