ДПІ Львова просунулася у викритті схем незаконного відшкодування ПДВ
"У лютому 2009 року в Державній податковій інспекції м. Львова було створено відділ відпрацювання схем мінімізації платежів до бюджету, особливу увагу він приділяє виявленню так званих "податкових ям". Уже виявлено низку підприємств-"торгівців податковим кредитом", об’єднаних у кілька груп, кожна з яких має одного власника. Виявлено й "податкові ями", якими вони користувалися або користуються. Роботу 8 таких підприємств припинено. За підрахунками відділу, сума, на яку зменшено сплату ПДВ до бюджету, з початку року становить 47,7 млн грн", - повідомив сьогодні, 23 червня, під час прес-конференції начальник Державної податкової інспекції м. Львова Орест Лазірко.
"Сьогодні питанням номер один є так звані "податкові ями". У Львов їх немає. Основні "податкові ями" є в Києві. Їх є багато. Це "Постачсервіс", "Укртехнобуд", "Київпостачбуд", експортно-імпортна компанія "Симфонія", компанія "Форест". Вони створюють "податкові ями", віртуальне ПДВ. Папери розвозять всією Україною десятками кілограмів, - прокоментував О.Лазірко. - Вони надходять до Львова через підприємства-транзитери. Транзитери, маючи фіктивні документи, є продавцями податкового кредиту. Ніхто не сплатив ПДВ, а кінцевому платнику ми маємо його повернути, такого бути не може".
О.Лазірко повідомив, що податківці проводять роз’яснювальну роботу із керівництвом львівських великих підприємств, щоб ті не користувалися послугами "транзитерів", податковими ямами. За його інформацією, протягом квітня-травня цього року було проведено 25 зустрічей із керівниками підприємств. "Ми розказали, де вони неправильно зробили. Ми могли б одразу піти на перевірку, проте йдемо на поступки, щоб вони самі добровільно подали уточнені декларації, усунули розбіжності. Це дає результат. Підприємства зрозуміли, що податкова не дрімає, бачить і працює. Підприємства задумуються, чи потрібно їм мати проблеми зі законом".
За словами начальника ДПІ м. Львова, податківці у такий спосіб намагаються залишити "транзитерів" і створювачів віртуального ПДВ без роботи. "Ми вказуємо, що знаємо, про які фірми йдеться, рекомендуємо не працювати з ними більше, не мати ніяких відносин. Коли ці підприємства залишатиметься поза увагою, вони зникатимуть самі по собі".