Дружину депутата облради оштрафували за будівництво у парку

ЕкономікаО.Г., 30 січня 201516190
Дружину депутата облради оштрафували за будівництво у парку
фото ZAXID.NET

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області оштрафував на 8,5 тис. грн замовника будівництва на території парку-пам’ятки «Парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького» у Львові.

Як відомо, замовником будівництва є Оксана Баляш, дружина депутата Львівської облради Олега Баляша.

Держархбудінспекція виявила, що будівельні роботи у парку на вул. Лижвярській, 42 проводять без забезпечення замовником авторського та технічного нагляду і з відхиленням від проектної документації. «Також виконавча документація ведеться з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, історія даного будівництва у парку з 2011 року. Тоді голова комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міськради Віра Лясковська та директор департаменту містобудування Андрій Павлів повідомили, що за адресою вул. Лижв’ярська, 42 ведеться незаконне будівництво.

Власник ділянки тоді заявив, що «реконструює» стару будівлю «з розширенням за рахунок надбудови». Однак самого будинку за адресою на той час вже не було, його знесли без жодних дозволів та погоджень.

На цій підставі інспекція архбудконтролю у Львівській області 19 січня 2012 року подала до суду позовну заяву з вимогою зупинити будівельні роботи на вул. Лижв’ярській, 42 у Львові. Суд задовольнив прохання державного органу, а в січні 2013 року Господарський суд Львівської області ухвалив рішення про повернення в комунальну власність будинку, розташованого за адресою Лижв’ярська, 42.

Таке рішення суду було мотивовано тим, що правоохоронці довели факт незаконного продажу споруди за цією адресою ще 1992 року, коли підприємство «Жубер» викупило в дирекції парку тодішній павільйон «Юність» площею 300 кв. м. Cуд з’ясував, що підпис директора парку на цій угоді є підробленим. Крім того, керівництво парку не мало права на продаж павільйону, оскільки Львівська міськрада ніколи не передавала його паркові.

Попри це «Жубер» встиг збільшити його площу до 735,1 кв. м і продати «Концерну «Сімекс», а той у вересні 2008 року продав будинок Оксані Баляш. У грудні 2009 року Львівська міськрада уклала з Оксаною Баляш угоду про оренду 0,1022 га для обслуговування будівлі на 10 років.

Відповідно до ухвали Львівської міської ради, прийнятої 23 жовтня 2014 року, про відновлення меж парку, місто має вилучити для суспільних потреб ділянку, на якій колись був незаконно проданий павільйон і яка надана в оренду Оксані Баляш.

Начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич розповіла, що місто в судовому порядку також намагається розірвати договір оренди із Оксаною Баляш. Окрім того, пропонують Оксані Баляш виплатити компенсацію або отримати ділянку навзамін.

Натомість у коментарі ZAXID.NET депутат Львівської облради Олег Баляш розповів, що усі роботи ведуться законно, і в його дружини є всі потрібні документи.

«Будівництво на ділянці розпочалось у вересні, після того, як були завершені всі судові спори і всі ухвали про заборону будівництва були зняті. Зараз на місці проводиться реконструкція приміщення на всіх законних підставах, ми маємо всі дозволи», – заявив Олег Баляш. Він також розповів, що в парку буде зведено будівлю на 1000 м.кв на три поверхи. Заплановано, що в будинку розташовуватиметься офіс «Оксі банку».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук