«ДТЕК Західенерго» сплатить ₴8 млн штрафу за шкоду екології

ЕкономікаОрися Шиян, 27 липня 20163860
«ДТЕК Західенерго» сплатить ₴8 млн штрафу за шкоду екології
фото wikimapia
ДТЕК «Добротвірська ТЕС»

ПАТ «ДТЕК Західенерго» сплатить більше 8 млн грн до бюджету за порушення природоохоронного законодавства. Вищий господарський суд України залишив в силі постанову господарського суду Львівської області та ухвалу Львівського апеляційного господарського суду щодо стягнення з ПАТ «ДТЕК Західенерго» понад 8 млн грн збитків, повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Суд погодився з позицією прокуратури та задовольнив вимоги позивача ― Державної екологічної інспекції у Львівській області, зобов’язавши товариство відшкодувати зазначену суму коштів на користь державного, обласного, місцевого бюджетів.

Нагадаємо, йдеться про шкоду, нанесену довкіллю через викид стічних вод Добротвірської ТЕС в річку Західний Буг ще у 2011 році. Саме тоді представники Державної екологічної інспекції у Львівській області провели відповідні заміри та перевірки, а в жовтні того ж року екологи вперше звернулись до суду, проте розгляд справи тривалий час переносився. Вкінці 2011 року компанія оскаржила дії інспекції в суді. У травні 2015 року розгляд справи було поновлено, проте засідання з різних причин знову тривалий час переносилось.

В результаті суд підтримав позовні вимоги екологічної інспекції, яка встановила, що Добротвірська ТЕС здійснювала скид стічних вод з очисних споруд у річку Західний Буг. При цьому показники шкідливих речовин, наприклад, фосфатів, азоту амонія чи заліза, суттєво перевищували встановлені норми. В результаті заподіяні збитки оцінили у 8,04 млн грн.

Результати перевірки екологічної інспекції ПАТ «ДТЕК Західенерго» оскаржувались в окружному адміністративному та апеляційному судах Львівської області, однак в задоволенні позовів було відмовлено. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук