Два невеликі землетруси за добу сталися на Івано-Франківщині

Обидва землетруси сталися у районі Долини

За понеділок, 1 червня, в районі Долини Івано-Франківської області сталося два землетруси: один магнітудою 3,2 бала за шкалою Ріхтера, а другий – 2,7. Епіцентри землетрусу залягали у селах Тростянець і Якубів, що неподалік Долини. Їх відчували у Болехові та навколишніх селах.

Перший землетрус стався 1 червня о 07:22:49. Джерело землетрусу було розташоване на глибині 2 км.

Як повідомив Головний центр спеціального контролю, землетрус могли відчувати деякі люди всередині приміщень, особливо на верхніх поверхах. Там наголосили, що такий землетрус не несе загрози для населення.

Другий землетрус стався увечері цього ж дня – 21:05:44. Його магнітуда становила 2,7 бала. Його епіцентр також залягав на глибині 2 км.

При цьому міський голова Долини Володимир Гаразд пов’язав землетрус з видобутком нафти і газу.

«Хочу звернутися до науковців та фахівців у цій сфері, адже епіцентр землетрусу прийшовся якраз на зону активного нафтогазовидобутку (Якубів, Солуків, Підбережжя, Тяпче, Гошів, Яворів) на глибині близько 2 км, де власне і проходить активний забір нафти (газу). Мої знайомі експерти у цій сфері кажуть, що це може бути пов’язано із зміщенням пластів через утворення пустот у зонах активного викачування нафти. Крім того, останні роки нафтовики задля збільшення віддачі нафти активно практикують технологію гідрологічного розриву пластів (ГРП), що також може бути причиною землетрусу», - зазначив мер Долини, якого процитувала газета «Галичина».

Додамо, що сейсмічно небезпечною, тобто такою, на якій можливі землетруси, вважається велика територія південно-західної і південної частини України. Найбільш сейсмічно небезпечними областями в Україні є Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська області, а також Крим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук