Два роки судів через українську мову

Викладач Львівського університету домігся від Samsung українського маркування

Головні новини за 23 вересняЗореслава Кадикало, 23 вересня 2014, 13:37 2394 2
дивіться також

Відтепер у львівських магазинах побутової техніки можна придбати пральні машинки з україномовною панеллю управління. Цього домігся викладач Львівського національного університету імені Івана Франка Святослав Літинський.

"Почалося це все з того, як я замовив пральну машинку через Інтернет. Я її розпакував і побачив, що там написи не відповідні до законодавства. Зателефонував до компанії-виробника і просив, щоб це виправили, бо якщо таке маркування не відповідає законодавству, значить товар з недоліком. Тож цей недолік або продавець, або виробник повинні виправити. Але мені відмовили", - розповів Літинський.

Тоді викладач повернув пралку та майже два роки судився із компанією Samsung Ukraine. Окрім того в суді зазначили, що з такими позовами мали б звертатися управління захисту прав споживачів. Проте там кажуть, що закон неоднозначний, коли йдеться саме про маркування панелі управління побутовою технікою. Тому й порушення прав споживача як такого немає.

Виконувач обов'язків начальника інспекції захисту прав споживачів Львівщини Василь Ріпка пояснив: "Щодо маркування на зовнішній панелі, то трактування в законі стоїть таке: маркування допускається не лише українською, тобто конкретної вимоги, що має бути маркування винятково українське, немає".

Суд прийняв рішення, що права позивача Літинського не порушені.

"Врешті-решт суд встановив, що законодавство про мови порушується виробником пральних машинок, але особисто моє право на інформацію не є порушене", - додав викладач.

Проте зовнішні панелі пральних машинок Samsung Ukraine виробник все ж почав маркувати українською мовою. Цього і домагався викладач. Надалі Літинський боротиметься, аби внутрішній паспорт громадянина України друкували українською мовою, без російського дубляжу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Yaroslav Batkovych 24 вересня 2014, 18:25

  Виробник повинен враховувати кон'юктуру ринку.Що державна мова -українська ,отже її знати повінні всі громадяни,але з урахуванням того ,що в країни є багато російськомовних ,польськомовних та ін. Випускати панелі в різниз варіантах ,тобто різними найбільш уживаними мовами в даному регіоні.
  Звісно це буде не безкоштовно.Але наприклад ,можна положити на плечі продавця ту ситуацію ,коли у покупця він запитує якоюб мовою він користуватиметься- таку лицеву панель і продавати разом з виробом.Зайві панелі -будут відправлятися виробникові,якмй буде надалї їх використовувати.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Artur Koralov 23 вересня 2014, 14:38

  Давно пора, а то іноземною мовою видають українські паспорти

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук