Дві неділі поспіль Ботанічний сад Львова запрошує у гості

Головні новини Львова 15.04Ірина Панчишин, 15 квітня 2016, 19:18 0

Вдихнути аромати магнолії, подивитися, як цвіте рододендрон чи просто посидіти на траві можна вже цієї неділі. Сади університету Франка у Львові відкривають свої двері.

Тільки-но переступаєш поріг, а в Ботанічному саду кипить робота. Клумби прополюють від бур’яну, зі стежок прибирають листя – готуються до гостей.

«Багато ще прибирати? – Ну ще трошки є, ще маємо. – А коли почали? – Зранку о 9-й», – розповіла лаборант Ярослава Габель.

Та територія й без того зачаровує. Одразу й не скажеш, що перебуваєш у Львові. Тут дихаєш чистішим повітрям з п’янкими ароматами. Їх створюють рослини, які перші розквітли. Серед них рододендрон. Здебільшого ростуть кущами, зрідка деревцем. А пуп’янки схожі на свічки, розвішані на гілках.

«Вже є дорослий кущ, на іншому бутонізація починається. Вони високі не будуть. І низенькі дуже є – сортові вони зараз виглядають так скромно, але вони дуже красиві кольори мають», – зазначила провідний спеціаліст Ботанічного саду Галина Тимчишин.

Раніше магнолія росла в імператорських садах Японії та Китаю, а тепер є й у нас. Вона біла, рожева. Квіти схожі на зірки, а є й мов дзвіночки. Одна пахне мов лимон, інша має солодкий аромат.

«Взагалі магнолія – вибаглива рослина, але в нас вони інтродуковані і зірчаста магнолія дуже добре почувається в нас в Україні», – розповіла інженер Ботанічного саду, куратор колекції магнолієвих Лідія Степас.

Магнолію не побачити в букетах, бо її не зривають, адже, за давньою легендою, сама квітка приносить невдачу.

«У давньому китайському селі, коли йшли війни, був набіг на одне село і воїни порубали місцевих жителів, де було й багато молодих дівчат і на ранок з тих дівчат повиростали прекрасні дерева, які зразу заквітували розкішними квітами. По легенді, якщо прислухатися до квітки, можна почути стукіт серця», – додала інженер Ботанічного саду, куратор колекції магнолієвих Лідія Степас.

А окрім них тут ще тисячі рослин, якими можна помилуватися, навіть сидячи на траві. Цієї неділі, 17 квітня, сади на вул. Кирила і Мефодія та Черемшини відчинені з 14:00 до 18:00. А 24 квітня лише на вул. Кирила і Мефодія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук