Дві православні українські церкви готуються об'єднатися в одну помісну церкву

Собор св. Софії в Києві

Українська православна церква Київського патріархату та українська автокефальна православна церква розпочинають переговори щодо об'єднання в єдину помісну українську церкву. Про це заявив місцеблюститель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій пише ТСН.

Уже найближчим часом має розпочатися історичне об'єднання православ'я в Україні, що закладе фундамент для створення єдиної помісної церкви. Йдеться про Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву Київського патріархату. Обидва очільники церков - не проти цього. І готові почати процес уже після Великодня.

Як відомо, центром світового православ'я є Константинополь, або - Вселенський патріархат. І нещодавно саме тут Вселенський Патріарх Варфоломій у розмові з українськими ієрархами прямо сказав, що вірить в об'єднання української церкви в єдину помісну і навіть готовий надати їй статус автокефалії.

«Я твердо вірю, що українські церкви об'єднаються і Україна в найближчому майбутньому буде мати єдину помісну церкву», - зазначив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Зазначимо, шо українське православ'я зараз розділене на три частини: Українська православна церква Московського патріархату, Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква.

Остання значно менша за перші дві. «Автокефали» нещодавно втратили предстоятеля - помер митрополит Мефодій і зараз церква перебуває на роздоріжжі. Але напередодні Великодня місцеблюститель Української автокефальної православної церкви Макарій заявив, що їхня церква хоче почати процес об'єднання з УПЦ Київського патріархату.

В інтерв'ю телеканалу ТСН він навіть вказав час - одразу після Великодніх свят.

«Зараз уже той час настав, щоби реально не процеси починати, а реально діяти. Не треба дармувати жодного дня. Треба зустрічатися, розмовляти і робити реальні кроки. Я готовий до того (об'єднання церков). Тому що розумію, що то потрібно Україні. Ой, як потрібно!», - підкреслив місцеблюститель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій.

«Автокефали» навіть зняли всі дражливі умови, що обговорювали раніше. Зокрема, щодо відходу Філарета з посади глави об'єднаної церкви. Більше того, тепер УАПЦ готова об'єднатися з Київською патріархією, взагалі не претендуючи на керівні посади в УПЦ КП.

«Умови є. Умови будуть виникати. Різні умови. Я не претендую і не буду претендувати на керівництво. Я готовий поступитися. Готовий чимось більшим поступитися», - сказав митрополит Макарій.

Між тим предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет заявив, що якщо автокефальна церква хоче об'єднуватися, то потрібно починати діалог і предметно говорити про об'єднання.

«Хочете об'єднуватися, давайте об'єднуватися, а не просто говорити заради самого об'єднання, а об'єднання до цього часу немає. Тому ми чекаємо їх», - підкреслив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет.

Слід відмітити, що таке злиття УАПЦ із УПЦ Київського патріархату може означати грандіозний крок до створення найбільшої церкви православного світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук