Двоє львівських пауерліфтерів стали чемпіонами світу серед атлетів із вадами зору
Львів’яни Софія Беруашвілі і Олександр Чернобай блискуче виступили на чемпіонаті світу із паверліфтингу і жиму лежачи серед атлетів з вадами зору.
Софія не боїться ризикувати і вміє зберігати впевненість у собі. 2,5 роки тому перейшла з легкої атлетики у пауерліфтинг. У 2018-му стала чемпіонкою світу в новому для себе спорті. А зараз підтвердила титул. Каже: «На першому чемпіонаті світу навіть якби погано виступила, можна було би списати все на хвилювання. А тут вже була відповідальність за всю свою роботу».
Львів’янка завоювала «золоту» нагороду у триборстві та окремо за жим лежачи. Стала найвправнішою серед юніорів і серед дорослих. У присіданні Софія підкорила 135 кг, у жимі — 70,5 кг, у становій тязі – 140,5 кг.
Софія зазначає: «Дуже налаштовує тренерська підтримка. Біля тебе там 3-4 тренерів, кожен підтримує, каже якісь теплі слова. А ще я люблю перед виходом понюхати нашатир. Аж до глибини проймає і легше йдеш, нічого не боїшся! Там би тобі 200 кг дали— і, напевно, би підняла».
Головними конкурентами українських пауерліфтерок на чемпіонаті світу були росіянки. Проте атлетки із «синьо-жовтої» команди допустили опоненток до найвищої сходинку п’єдесталу лише один раз. Наша героїня розповідає: «З 9 вагових категорій лише в одній грав гімн Росії. Все решта «золото» було нашим. Ці емоції не передати. Ти стоїш на п’єдесталі, оголошують твоє ім’я, чіпляють медаль. І в тебе якось так аж крила розправляються».
Яскравий слід на міжнародній арені залишив ще один львів’янин Олександр Чернобай. На дебютному чемпіонаті світу він вписав своє ім’я як рекордсмен. Спершу відзначився у присіданні. Розповідає: «Рекорд світу встановив 220 кг, а я починав з ваги 232 кг. Тобто вдалося все класно, легко. Тренери на другий підхід призначили вагу 242 кг, також був вдалим підхід».
Третій підхід із вагою 250 кілограмів судді не зарахували. Однак така вага вже не раз піддавалася Олександрові на тренуваннях. Львів’янин вдало виступив і у двох наступних вправах. І у сумі підняв 680 кілограмів. Тож у підсумку здобув «золото» у триборстві та жимі лежачи. Олександр зізнається: «Скажу чесно: взагалі ніяких сумнівів у перемозі не було. Тобто їхав туди цілеспрямовано, навіть не розглядав варіантів другого чи третього місця».
Тренер Іван Король відзначає дисципліну атлета: «Все, що я йому кажу, Олександр виконує. Все, що стосується харчування, сну, режиму».
Були впевненими в успіхах спортсмена і його дружина та діти. Оксана Чернобай розповідає: «Коли Саша подзвонив, сказав, що він зайняв перше місце, то хвилюванню і радості не було просто меж. Всі тішилися, дехто плакав» (сміється).
Тож попри високі досягнення, у Олександра залишається потужна мотивація. Чоловік каже: «Насамперед моя мотивація — це сім’я і діти. Тому що все, що я зроблю зараз, вони побачать, коли виростуть».