Екологи оприлюднили результати моніторингу Грибовицького сміттєзвалища

Працівники Держекоінспекції у Львівській області у п’ятницю, 13 квітня, у зоні впливу Грибовицького сміттєзвалища відібрали 46 проб поверхневих вод та 20 об’єднаних проб ґрунтів. Вони виявили, що концентрація забруднюючих речовин у в меліоративному каналі біля автодороги Львів-Рава-Руська, приблизно за 1 км від підніжжя полігону ТПВ, знизилася. Тим часом концентрація забруднюючих речовин у ґрунтах в зоні впливу полігону, у порівнянні із першим кварталом 2018 року, збільшилася.

У ґрунтах зросла концентрація заліза, цинку, міді й хрому, повідомила прес-служба Держекоінспекції у Львівській області. При цьому у трьох пробах ґрунту, відібраних 27 березня, було виявлене перевищення концентрації цинку від 1,6 раза до 4,7 раза; міді – від 2,6 раза до 4,8 раза; хрому – у 2,6 раза, а заліза від 7,1 раза до 102,8 раза.

Тоді ж фахівці досліджували поверхневі води у зоні впливу Грибовицького сміттєзвалища і зазначили, що «пряме потрапляння поверхневої води в водні об’єкти відсутнє». У пробі води, відібраної на території Малехівської сільради навпроти колодязя дренажних вод біля східного підніжжя дамби сміттєзвалища, визначили такі показники: хлориди – 3279,12 мг/дм3, сухий залишок – 7450 мг/дм3, азот амонійний – 6,51 мг/дм3, хімічне споживання кисню – 370 мг/дм3, залізо загальне – 87,7 мг/дм3, нафтопродукти – 0,96 мг/дм3, цинк – 0,078 мг/дм3, мідь – 0,05 мг/дм3, марганець – 14,2 мг/дм3, свинець – 0,096 мг/дм3, кадмій – 0,048 мг/дм3, кобальт – 0,17 мг/дм3, хром загальний – 0,15 мг/дм3, рН – 6,54 одиниці рН.

Станом на 13 квітня, за даними екоінспекторів, концентрація азоту амонійного, біохімічного споживання кисню, хімічного споживання кисню та важких металів у пробі води із меліоративного каналу зменшилася.

«Помітний незначний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка. Проте річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки дана річка зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка. Річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ», – зазначено у висновку екологів.

Нагадаємо, у січні 2018 року Держекоінспекція у Львівській області оприлюднила результати моніторингу ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі впродовж 2017 року. Порівняно із 2016 роком стан поверхневих вод залишився незмінним, а якість ґрунтів поблизу сміттєзвалища впродовж минулого року погіршилася. Зокрема, екологи виявили збільшення у грунтах поблизу сміттєзвалища вмісту хлоридів, кадмію, марганцю та свинцю.

Додамо, 5 квітня ЛКП «Збиранка» оголосило тендер на реконструкцію полігону ТПВ у селі Грибовичі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук