Економіка Китаю першою у світі повернулася до зростання після коронавірусної кризи

Завдяки зростанню в другому кварталі економіці Китаю вдалося уникнути рецесії

СвітЮрій Братюк, 16 липня0

Економіка Китаю першою у свіиі повернулася до зростання після кризи, викликаною пандемією коронавірусу.Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За даними аналітиків, в квітні-червні друга економіка світу зросла рік до року на 3,2%, що перевершило очікування аналітиків (вони прогнозували 2,5% зростання).

«Якщо говорити в цілому, то національна економіка почала долати негативний ефект епідемії в першій половині року і показала відновлення і поступове оживлення», — йдеться у заяві Бюро.

Завдяки зростанню в другому кварталі Китаю вдалося уникнути рецесії, адже в першому кварталі ВВП скоротився на 6,8% – вперше за 30 років підрахунку. Втім за підсумками першої половини 2020 року китайський ВВП усе-таки скоротився на 1,6%.

Нагадаємо, що Організація економічного співробітництва та розвитку очікує, що пандемія коронавірусу у 2020 році може призвести до падіння світової економіки на 7,6%.

У своїй доповіді організація прогнозує два сценарії. У першому випадку поширення коронавірусу буде під контролем, а в другому – прийде друга хвиля пандемії. За прогнозами організації, при підконтрольному розвитку ситуації світова економіка у 2020 році скоротиться на 6%, а в разі другої хвилі - на 7,6%.

А у 2021 році економісти очікують істотного відновлення економічного зростання

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук