Екс-нардеп Олег Березюк пояснив переваги від об'єднання Сокільників зі Львовом
Прильвівські села, зокрема Сокільники, дуже тісно пов’язані зі Львовом і утворення одної громади сприятиме розвитку усіх територій та поліпшенню якості життя мешканців. А конфлікти у цьому процесі виникають через непрофесіоналізм управлінців, які своїми діями доводять людей до збурення. У цьому переконаний екс-нардеп від партії «Самопоміч» Олег Березюк.
Олег Березюк зазначив, що більшість обласних центрів мають схожі проблеми у стосунках з навколишніми населеними пунктами. Усе через недалекоглядність управлінців, які не пояснюють людям переваги від такого об’єднання.
«Як і міста, так і населені пункти за межами, внутрішньо відчувають потребу один в одному, але, на превеликий жаль, через недосконалість управлінських процесів починають втрачати цей синергізм. Чи це в Сокільниках, чи в Чишках, чи в Рясній-Руській чи в інших населених пунктах більшість людей працює, робить закупи, реалізує свої ті чи інші творчі потенціали, навчає дітей у Львові. Тобто, користуються містом. І це природньо і нормально. Але можуть користуватися ще більше», – пояснив Березюк.
Зокрема, екс-нардеп вважає, що село Сокільники може мати якісніше транспортне сполучення, водопостачання та каналізацію.
«Сокільники – дуже гарне місце, яке розвивається, розбудовується, там прекрасні люди. Там будуються трьох-п’ятиповерхові будинки, бо люди хочуть якісно жити на якісній території. А інфраструктурний ресурс є для цього? Каналізація, якісніше водопостачання. Саме в цьому моменті може бути синергізм життя як Сокільників, так і міста Львова», – зазначив Березюк.
Він висловив жаль, «що деякі управлінці, які не розуміють того синергізму, через свої спекулятивні заяви перетворюють це на мишачу вовтузню, яка насправді заважає розвитку».
На думку Березюка, мешканці протестують про об’єднання зі Львовом, виходячи з інформації, яку їм надають. «Я вважаю, цей конфлікт може бути вирішено дуже продуктивно на рівні високого управлінського професіоналізму. Я переконаний, що цей професіоналізм у місцевому самоврядуванні на Львівщині і у Львові є. А людей не треба використовувати. Люди дуже добре все розуміють, коли їм чесно і правильно говорити. Треба сідати, шукати точки дотику, синергізм, успіх з двох сторін, можливо, торгуватися, відстоювати інтереси своїх громад», – вважає Олег Березюк. Він переконаний, що ще не пізно сісти, обговорити деталі та прийняти якісне рішення задля поліпшення якості життя людей.
Як повідомлялося, Львівська ОДА скерувала 24 лютого у Кабмін перспективний план формування територій громад Львівської області, яким пропонується уряду затвердити Львівську ОТГ у форматі «великого Львова». До майбутньої громади увійдуть 15 довколишніх міст і сіл. Досі не відома доля Сокільників, що впритул межують зі Львовом. Частина мешканців села заявила про підтримку Львівської ОТГ, але тамтешні депутати на чолі з сільським головою домагають створення окремої громади. Остаточне рішення щодо Сокільників прийматимуть урядовці.