Екс-голова Лазорко зобов'язав «Укртранснафту» транспортувати тільки нафту Коломойського

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 серпня 201515330
Екс-голова Лазорко зобов'язав «Укртранснафту» транспортувати тільки нафту Коломойського
фото УНІАН
Олександр Лазорко

Перебуваючи на посаді голови правління ПАТ «Укртранснафта» Олександр Лазорко, уклав, по суті, кабальний для державної нафтотранспортної компанії договір з ПАТ «Укртатнафта». Про це повідомляє OilNews.ua.

В угоді між підприємствами від 28 січня 2015 року зазначається, що «транспортування нафти іншої якості, ніж тієї, що знаходиться в нафтопроводі, транспортування нафти в напрямку протилежному чинному за маршрутами транспортування, або транспортування нафти, яка вимагає внесення значних змін до маршрут, вимагає письмової угоди Замовника («Укртатнафти», - ред.)».

За словами представника Міненерго, ця угода Лазорко фактично позбавила «Укртранснафту» можливості прокачувати нафту для інших замовників, крім «Укртатнафти», нафтопроводами, які йдуть від промислів «Укрнафти».

У разі порушення цього пункту «Укртранснафта» зобов'язувалася платити 0,1% від вартості нафти за кожен день роботи нафтопроводу поза домовленостями, а на 30-й день прострочення ще й додаткові 7%. Також ця угода продовжувала дію базового договору до 31 січня 2019 р. Документом, зокрема, закріплена неможливість одностороннього розірвання договору, а також внесення змін до угоди.

Слід зазначити, що дана угода з'явилася в розпал активних змін (скасування 18% знижки) в роботі Аукціонного комітету та пропозицій щодо залучення на аукціони «Укрнафти» іноземних компаній, а також пошуку варіантів по переробці української нафти на давальницьких умовах за кордоном.

«Ця угода була покликана убезпечити «Приват» від можливої втрати нафти або від появи конкуренції на аукціонах», - пояснив співрозмовник.

Нагадаємо, що основною причиною відсторонення Лазорка від займаної посади в березні 2015 року стали маніпуляції з викачування більше 600 тис. т технологічної нафти, за зберігання якої в 2015 року компанія платить структурам групи «Приват» близько ₴2,5 млн на день.

Цей конфлікт призвів до відставки олігарха з поста очільника Дніпропетровської області.

Наприкінці липня голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв запропонував скасувати аукціони з продажу нафти і газового конденсату «Укрнафти» і в тестовому режимі випробувати варіант переробки ресурсу за давальницькою схемою на Кременчуцькому НПЗ з подальшим продажем нафтопродуктів на АЗС групи «Приват».

Також слід відзначити, що нафту на аукціонах «Укрнафти» традиційно скуповують компанії, пов'язані з групою «Приват».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук