Екс-львів’янин Явлінський знов боротиметься за посаду президента Росії

СвітЛюбко Петренко, 11 червня 20159060
Екс-львів’янин Явлінський знов боротиметься за посаду президента Росії

Ліберальний російський політик родом зі Львова Григорій Явлінський вчетверте спробує позмагатися за посаду президента Росії. Про це повідомляється на сайті партії «Яблоко», у керівництво якої входить Явлінський.

У партійній заяві «Про політичну стратегію партії до 2018 року» говориться: «Політичний комітет партії вирішив ухвалити принципове політичне рішення з урахуванням всієї ситуації в країні і в демократичному русі про висунення Г.Явлінского кандидатом в президенти РФ. Питання про висунення кандидата партії на пост президента буде розглянуто і вирішено на найближчому з'їзді».

Обґрунтовуючи такий свій крок «Яблоко» вказує на необхідність «формування персональної альтернативи Володимиру Путіну», оскільки політичний образ мислення абсолютної більшості громадян Росії носить «персоналістський характер».

Явлінський, на думку партії, вільний від асоціації з олігархічним капіталом, корупцією, «безпринципною співпрацею з єльцинською і путінською владами, а також від зв'язків з ліваками і націоналістами».

Вперше Григорій Явлінський взяв участь у виборах президента Росії  1996 року. У першому турі голосування він тоді отримав 7,4% голосів, посівши четверте місце після Бориса Єльцина, Геннадія Зюганова та генерала Олександра Лебедя.

На виборах 2000 року Явлінський зайняв третє місце, набравши 5,8% голосів і поступившись Володимиру Путіну і Геннадію Зюганову.

Президентські вибори 2004 і 2008 років Явлінський бойкотував, заявивши, що можливість для проведення вільних і чесних виборів в країні відсутня.

Востаннє Явлінський спробував поборотися за крісло в Кремлі 2012 року. Однак йому було відмовлено в реєстрації як кандидата, оскільки ЦВК РФ визнала 25% підписних листів на його підтримку бракованими. Явлінський назвав рішення політично мотивованим і припустив, що влада злякалася сотень тисяч спостерігачів, яких партія підготувала до дня голосування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук