Експерт назвав перешкоди, які заважають Україні отримати безвізовий режим з ЄС

Україна для отримання безвізового режиму з Євросоюзом повинна забезпечити реалізацію двох умов: виконати технічні умови Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ) і переконати країни ЄС, що україно-російський конфлікт і спричинена ним війна на Донбасі не призведуть до подальшого наростання потоку біженців з України в ЄС, пише науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Процесу виконання ПДВЛ, відповідальними органами за виконання ключових блоків якого є МВС, Державна міграційна служба, Державна прикордонна служба, Міністерство соціальної політики, в листопаді виповниться п'ять років.

«Левова частка критеріїв ПДВЛ перебуває в зоні відповідальності МВС, однак традиційно саме це міністерство найлегковажніше ставилося до своєї ролі в зазначеному процесі. Експерти ЄС, що відвідували Україну з оціночними місіями, неформально вказували на недостатній рівень компетентності та зацікавленості співрозмовників у цьому відомстві», – зазначає автор у своїй статті, опублікованій у тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

В результаті для виконання технічної частини необхідно призначити посадову особу високого статусу, яка зможе забезпечити виконавську дисципліну і змусити органи виконавчої влади у стислі терміни завершити свою частину роботи.

Також перетворення України з мирної на де-факто воюючу країну може вплинути на місце України на міграційній карті Європи, що буде використано «заклятими друзями» України для гальмування її безвізових перспектив, пише Сушко.

«Нині, за інсайдерською інформацією, відразу в кількох впливових країнах ЄС іде дискусія між міністерствами внутрішніх та іноземних справ: якщо дипломати зазвичай виступають за максимально швидке надання безвізового режиму, щойно Єврокомісія констатує виконання критеріїв, то відомства, відповідальні за внутрішню безпеку, звертають увагу на нові міграційні ризики. ЄС не відмовиться від політики візової лібералізації з Україною, однак пропозиція відстрочки безвізового режиму для України на рік-два може невдовзі публічно прозвучати», – додав він.

Таким чином, Україні необхідно показати, що країна готова в повному обсязі впоратися з появою понад мільйона вимушених переселенців, що їм будуть забезпечені достатні соціальні гарантії, і, відповідно, у них не буде законних підстав шукати прихистку в Європейському Союзі. Крім того, МВС має ініціювати візити міністра в ЄС, а також візити міністрів внутрішніх справ ключових країн ЄС в Україну і продемонструвати їм динаміку системних змін органів правопорядку, ознайомити з проведеними реформами поліції, показати на місці результати зусиль держави по забезпеченню прав вимушених переселенців.

«У Ризі Україна отримає лише проміжний позитивний сигнал про безвізову перспективу. Однак потім доведеться пройти ще один повний цикл оцінювання з боку експертів ЄС, який завершиться звітом Єврокомісії і в якому, сподіваємося, буде визнано виконання Україною всіх основних критеріїв ПДВЛ. Цей цикл можна пройти до кінця нинішнього року, однак наперед заганяти себе у вузький коридор календаря не варто, пам'ятаючи про невдачу в Ризі», – підсумував автор.

Раніше іноземні ЗМІ з посиланням на неназвані джерела в Євросоюзі інформували, що Україна в травні на Ризькому саміті Східного партнерства отримає безвізовий режим з ЄС, але голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заперечив цю інформацію.

Як повідомляв ZAXID.NET, Литва, яка входить до Євросоюзу, призупинила надання притулку біженцям з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук