Експерт: Україні цьогоріч нічим розплачуватися з МВФ

Христина Нога, 19 січня 20127590
Експерт: Україні цьогоріч нічим розплачуватися з МВФ
фото ZAXID.NET
Гроші

У цьому році Україна не зможе погасити борг Міжнародному валютному фонду у розмірі 3,7 мільярда доларів. Таку думку висловив експерт з економічних питань Олег Соскін.

"Україна не зможе погасити борг. Наша держава втратила протягом 2011 року, у вересні-грудні, 6,3 млрд дол. золотовалютних запасів. Якщо ми ще не знаємо, звідки погасили борг за газ Росії, віддали 1 млрд дол., то, за нашою інформацією золотовалютних запасів не більше 30 млрд дол. З цих 30 млрд: 14,2 – це гроші МВФ, 2 млрд – це гроші ВТБ. Плюс євробонди та інше. Отже, Національний банк майже не має своїх золотовалютних запасів. У нього максимум 10 млрд власних золотовалютних резервів з 30-ти", - наголосив експерт.

Таким чином, переконаний О.Соскін, Нацбанк не зможе віддати у цьому році понад 3,7 млрд доларів Міжнародному валютному фонду. Крім того, підкреслив він, Україна має від’ємне сальдо по зовнішньому торгівельному балансу товарів і послуг за 2011 рік - не менше 10,5 мільярдів доларів.

"Немає на сьогодні у державі і Нацбанку грошей, щоб віддати борг МВФ. Таким чином, вони будуть просити реструктурувати цей борг, але це буде здійснюватися під більший відсоток. Але МВФ на це не зможе погодитися, бо в нього зараз не вистачає ресурсів для фінансування операцій з порятунку країн Європи та інших держав світу в умовах другої фази світової фінансової кризи", - зазначив експерт.

У даному випадку, на думку О.Соскіна, "Президент повинен оголосити де-юре фінансово-економічний дефолт України".

Нагадаємо, МВФ оприлюднив матеріали, в яких зазначається, що у 2012 році Україна повинна виплатити Фонду 3,7 млрд дол.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук