Експерти назвали найбільш відкриті для громадськості сайти органів влади

Найвідкритішими веб-сайтами центральних органів виконавчої влади України є офіційні інтернет-сторінки Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Антимонопольного комітету, свідчать результати моніторингу 55 сайтів центральних органів виконавчої влади, проведеного Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП).

«Лідером рейтингу вже втретє стала Державна прикордонна служба України з коефіцієнтом відкритості 84,7%, друге місце посіла Державна служба України з надзвичайних ситуацій – 84,5%, третє – Антимонопольний комітет із 74,51%», – сказала на прес-конференції в середу в Києві медіаюрист ІРРП Людмила Панкратова, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з оприлюдненим рейтингом, четверте місце за відкритістю посідає Державна служба статистики (70,82%), п'яте – Міністерство охорони здоров'я (70,24%).

Міністерство освіти і науки посіло десяте місце, 12-е – Фонд державного майна, місця з 18-го по 20-те займають Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство юстиції.

Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство оборони і Міністерство закордонних справ посідають 31-ше, 32-ге та 34-тє місця відповідно, Міністерство культури посідає 45-те місце, Міністерство молоді та спорту – 46-те, Міністерство фінансів – 50-те.

Панкратова зазначила, що загальний показник інформаційної відкритості на веб-сайтах центральних органів виконавчої влади в 2014 р. зріс на 4,19% і нині становить 53,76%.

Вона звернула увагу не те, що деякі веб-сайти уповільнили зростання своєї відкритості або знизили його через створення нових ресурсів, куди не встигли перенести інформацію.

Медіаюрист наголосила, що влада приховує майже половину інформації про свою діяльність. Найбільш закритою залишається інформація про витрату бюджетних коштів, публікація звітів про проведення тендерних закупівель і використання державного майна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук