Влада на своїх сайтах не публікує половину інформації про свою діяльність, – дослідження

Сайти центральних органів влади не оприлюднюють майже половину інформації, яка згідно з вітчизняним законодавством має бути відкритою для суспільства.

Про це сказала медіаюрист «Інституту розвитку регіональної преси» (ІРРП) Людмила Панкратова на прес-конференції 10 грудня, передає Укрінформ.

«Незважаючи на те, що коефіцієнт відкритості сайтів центральних органів влади зростає, все одно майже половина інформації, або 46%, залишається не оприлюдненою. І це достатньо великий показник. Таким чином усі ці сайти не повністю відповідають законодавчим вимогам, які ставлять нормативні акти України», – сказала Панкратова і уточнила, що йдеться про результати моніторингу, проведеного Інститутом розвитку регіональної преси у нинішньому році.

На думку учасників прес-конференції, найбільш закритою, так само як і минулі роки, залишається інформація про витрачання бюджетних коштів – використання бюджетних коштів, оприлюднення звітів про проведення тендерних закупівель та використання державного майна.

У свою чергу медіаюрист Олександр Бурмагін пояснив, що до списку параметрів моніторингу у 2014 році було додано обов'язкову перевірку наявності системи обліку публічної інформації та копій декларацій (або відомостей з декларацій) про доходи керівників та заступників керівників центральних органів влади.

«Із досліджених 55 веб-сайтів система обліку публічної інформації відсутня на 12 сайтах. Декларації керівників не розмістили майже третина сайтів – 18 органів виконавчої влади. Кілька органів влади розмістили декларації лише після подання інформаційного запиту, ще кілька – надали інформацію на запит, однак на сайтах їх так і не розмістили», - констатував він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Максим Львівський 11 грудня 2014, 07:30

  Капіталізм (суспільство потреблятства) ще покаже де раки зимують.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Serg Kvark 10 грудня 2014, 16:08

  Нет! Это что открытие? Где Вы видели власть, которая бы рассказывала, как она Вас нае....? Ну, дети! При социализме им было плохо, теперь переходим к капитализму - опять плохо? Так что Вы хотиие? Но коммунизм уже спустили в канализацию. Классики (в отличие от Кампанеллы, Маркса, Энгельса) сказали, что это невозможно! О чем речь? Потрепаться?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук