Експертка попередила про нову загрозу для водопостачання в Україні

Дніпропетровська облрада вирішила передати в приватні руки стратегічну для України хлорпереливну станцію

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 2 березня 201910631

Дніпропетровська обласна рада прийняла рішення про приватизацію Аульської хлорпереливної станції. З таким рішенням до депутатів звернулося підприємство «Дніпроазот», – єдиний в Україні виробник рідкого хлору, який використовується для очищення питної води. Про це написала віце-президентка асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій у статті для «Української правди».

«Якщо “ДніпроАзот” отримає у власність Аульську хлорпереливну станцію, він зосередить у своїх руках 100% монополію та повний контроль за обігом рідкого хлору в Україні, який використовують водоканали для забезпечення громадян питною водою», – наголосила вона.

Ольга Бабій нагадала, що торік «Дніпроазот» призвів до того, що в Україні виникла так звана «хлорна» криза, коли підприємство зупинило виробництво і відвантаження рідкого хлору. Таким чином «Дніпроазот» домагався, і таки домігся підвищення ціни на свою продукцію.

Як зазначила віце-президентка «Укрводоканалекології», зараз, відповідно до чинного Законодавства, контейнери, які використовують для переливу та транспортування хлору малими обсягами, перебувають на балансі Аульської хлорпереливної станції. Таким чином, за висновками Ольги Бабій, якщо «ДніпроАзот» приватизує цей об’єкт, він зможе самостійно формувати ціну на виробництво хлору, його транспортування та перелив.

«Оскільки “ДніпроАзот” є монополістом в цій галузі взагалі в країні, це дозволить підприємству “викручувати руки” водоканалам та владі будь-якого рівня, як тільки йому заманеться. І жодна людина чи установа не зможе вплинути на такі дії. Відтак найменша зупинка “ДніпроАзоту” з будь-яких причин може залишити всю Україну без централізованого водопостачання», – пояснила наслідки продажу Аульської хлорпереливної станції віце-президентка «Укрводоканалекології» Ольга Бабій.

Вона також додала, що торік під час кризи із дефіцитом хлору, яка виникла внаслідок зупинки «ДніпроАзоту», Аульська хлорпереливна станція зуміла через встановлення імпортних контрактів у найкоротший термін налагодити отримання хлору й розподіл його по Україні задля порятунку водопостачання всієї країни.

«Наразі, якщо Аульська хлорпереливна станція буде приватизована підприємством “ДніпроАзот”, це унеможливить потрапляння імпортного хлору до України – керівництво буде просто не зацікавлене рятувати ситуацію, адже є монополістом, і влада піде на будь-які умови в разі їх висунення», – наголосила Ольга Бабій.

Відтак вона закликала відповідні органи запобігти таким сценаріям.

«У справу негайно повинна втрутитися Служба безпеки України та не допустити передачу у приватні руки передачу цього надважливого для забезпечення сталого життя громадян України об’єкта», – зазначила Бабій і додала, що такий об’єкт має перебувати в комунальній або державній власності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук