До теми
У Львові відбувся другий етап Кубка Львова із мотокросу. Майже півсотні екстремалів гасали по легендарній трасі «Майорівка». Окрім місцевих зірвиголів, маршрут долали гості із Закарпаття, Волині та Буковини. Змагалися у різних вікових категоріях – від дітей до ветеранів.
Круті спуски і підйоми, підступні трампліни – сама природа створила для гонщиків екстремальне середовище. Колись на «Майорівці» проводили етапи Кубка світу. Зараз трасу поступово відроджують. І поки що проводять локальні змагання. На маршруті мотокросерів підстерігає немало труднощів.
«Спуск саме гірше, тому шо мотоцикл тормозить. Центр ваги на передньому колесі. І коли він попадає в колію з м'яким грунтом, тоді починає тебе тормозити, зад піднімається і можна впасти», – розповідає учасник змагань Андрій Шумелда.
«Йшлося краще від старту до лісу. В лісі було болото велике, сипуче. Там їхалося найважче. Потрібно було їхати стоячи, шукати баланс між мотоциклом і тілом», – каже учасник змагань Максим Крук.
Гонщики змагаються 15 хвилин проїжджаючи по два кола, кожне із яких має кілометр. Спортсмени приборкують «залізних коней» у двох заїздах. За найкращий результат заробляють один бал, за третє місце – три.
«Маршали сигналізують при падінні, різних технічних проблемах, піднімаючи жовтий прапор. Гонщикам в таких випадках забороняється обгін, забороняються стрибки. Якщо гонщик порушив ці правила, і це допомогло йому перемогти в заїзді, чи покращити свою позицію, він буде пеналізований», – пояснює співорганізатор змагань Богдан Бацик.
У підсумку перемагає той, хто заробив найменше очок. Якщо ж кількість пунктів однакова, трофей дістається мотокросеру, який швидше подолав другий етап. У найпрестижнішому класі «Open» на вершину п'єдсталу піднявся Олег Крук із Винників.
«Тактика була така, щоб без падінь проїхати. Я, можливо, взяв трохи нижчий темп, щоб не впасти, бо коли руки в болоті, то потім їхати дуже важко. Треба їхати акуратно, щоб фінішувати без падінь», – говорить переможець у класі «Open» Олег Крук.
Болотисті ділянки таки дуже дошкуляли учасникам. Декому через це навіть доводилось позбуватися окулярів.
Цими змаганнями любителі гострих відчуттів закрили сезон. Зараз ідуть на зимовий відпочинок.