Емомалі Рахмон отримав можливість залишатися президентом Таджикистану довічно

СвітЛюбко Петренко, 5 лютого 20161740
Емомалі Рахмон отримав можливість залишатися президентом Таджикистану довічно

Конституційний суд (КС) Таджикистану схвалив запропоновані парламентом поправки до Конституції, які дозволять президенту країни Емомалі Рахмону балотуватися на посаду глави держави і в 2020 році. Про це повідомив таджицький інформаційний портал «ASIA-Plus».

Одна з поправок, схвалених КС, говорить: «Обмеження... не поширюються на Основоположника миру і єдності, Лідера націїї». А саме такими титулами наділив парламент Туркменістану чинного президента Респубілки (Маджлісі намояндагон), ухваливши в грудні минулого року відповідний закон. 

Рахмон очолює Таджикистан з 1992 року. Згідно з чинними нормами Конституції, він не мав би права висувати свою кандидатуру на виборах у 2020 році. Однак схвалення Конституційним судом поправок до Основного закону, запропонованих депутатами, означає, що чинний президент отримує право балотуватися на пост глави держави без будь-яких обмежень.

Інша схвалена КС поправка знижує віковий ценз кандидатів на посаду президента Таджикистану з 35 до 30 років. Це дозволить балотуватися в президенти в 2020 році і старшому синові Рахмона – Рустамові Емомалі, якому на той момент буде 33 роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук