Фаріон: Схід і Захід нікому не вдасться розділити

22 січня 2013130440
Фаріон: Схід і Захід нікому не вдасться розділити
фото ZAXID.NET
Ірина Фаріон

Схід і Захід – це сполучені посудини, поєднані між собою генетично, і їх нікому не вдасться розділити, наголосила 22 січня у Львові під час віча з нагоди Дня соборності народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

Під час свого виступу Ірина Фаріон нагадала, що 22 січня 1919 року на Софіївському майдані в Києві зібралися представники протилежних за ідеологічним спрямуванням політичних сил, приймаючи важко народжений 4-ий універсал. Зокрема, вона згадала «хорошого літератора, але паскудного політика» Володимира Винниченка. Власне, тодішні «паскудні політики», за її словами, і згубили українську державу, тому злука проіснувала недовго.

«Але злука відбулася тому, щоб в етнічному «гоні» українця до українця ніхто спинити їх (українців – ред.) не зміг», - наголосила Ірина Фаріон, додаючи, що в той час йшлося про поклик крові, який існує і сьогодні. Саме тому, за її словами, і сьогодні нікому не вдасться розірвати генетичного зв’язку між українцями Сходу і Заходу.

Нагадаємо, що сьогодні українці відзначають День Соборності та Свободи. В Одесі цього дня сталася бійка між «свободівцями» та активістами організації «Молодіжна єдність».

У Львові ж з нагоди Дня Соборності відбулося урочисте віче.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 40

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Кеп 23 січня 2013, 10:45

  В них просто було менше часу

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • lemberger 23 січня 2013, 09:17

  а чому до кордонів за часів Переяславської ради? А може краще до кордонів за часів князя Святослава.
  Треба розуміти що нам ніхто ніякої землі ніколи не давав а тільки забирав.Подивіться на карті скільки земель заселені колись українцями відійшли нашим сусідам.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • BAZAVLUK IVAN 23 січня 2013, 07:05

  Українець Якуб Собеський ( учасник Хотинської війни 1621 р., батько короля Яна ІІІ Собеського) склав щоденник “Commentariorum Chotinensis belli libri tres”, який було видано латиною у 1646 р.
  Зокрема, в Щоденнику Хотинської війни Якуб Собеський писав про запорожців : “Майже усі вони з Русі походження ведуть ( тобто, з теренів сучасної України), хоча чимало з Велико- та Малопольщі шляхтичів, на позбавлення честі засуджених, а деякі з Німеччини, Галлії, Італії, Іспанії навіть, через вироки за злочини вигнані, між ними знаходяться. Для останніх головною умовою перебування у козацькому товаристві було дотримання православ’я, використання рутенської (української) мови (!!!) та прийняття козацької прізвищевої назви; вони релігії Грецької сповідання дотримуються, рутенську мову уживають, відкидають походження – якщо навіть хто [досі] носив знатне, плебейські імена приймають і вони, для усього громадянства померлі, дике життя вести змушені” .
  МАЄМО ПАМ"ЯТАТИ, ЯК НАШІ ПРАЩУРИ ВІДСТОЮВАЛИ МОВНЕ ПИТАННЯ !!!
  Крім цього, Якуб Собеський особливо
  відзначав якості запорізької флотилії: “До війни морської найпридатнішими [козаків] тривалий зробив досвід… Плавають на човнах, які з бортів на кшталт дошок пуками з очерету, вигаданими проти бур та хвиль моря, обв’язують і, досконало легкі, вони важкими галерами турків найчастіше заволодівають”. Не менше захоплення у Якуба викликали й запорізькі піхотинці – основа основ військової організації Січі: “Багато з них [запорожців] списів не вживає, але рушниць – усі. Цим створюють армії Корони Польської можливість дорівнюватись найпотужнішій у світі земних володарів піхоті”.
  Безумовно, не оминув Якуб Собеський і організацію польових укріплень запорожців – таборів: “Стан також вправно в кількох порядках роблять з возів, за нормами найсильніших оборонних укріплень, який Табір називають і противорогів натиску крайнього в ньому шукають сховку".
  МАЄМО ПАМ"ЯТАТИ ВІЙСЬКОВУ ДОБЛЕСТЬ ТА ГЕРОЇЗМ СЛАВНИХ ЛИЦАРІВ ВІЙСЬКА ЗАПОРІЗЬКОГО !!!
  СЛАВА ВЕЛИКІЙ СОБОРНІЙ УКРАЇНІ !!!...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук