Фейгін назвав ім’я посадовця СБУ, який перешкоджав звільненню Савченко

Адвокатам Надії Савченко перешкоджали представники української і російської сторін під час роботи над справою звільнення українки, повідомили захисники української льотчиці Марк Фейгін та Микола Полозов на прес-конференції в четвер, 26 травня.

Відповідаючи на запитання про тиск та перешкоджання діяльності у справі Савченко та зриви процесу її звільнення та обміну, Полозов зазначив: «Порівнювати тиск в РФ і Україні неможливо: в РФ це вертикаль спецслужб і ФСБ, ми там — під ковпаком, всі телефони прослуховуються. В Україні – абсолютно інше, ставлення, у своїй роботі ми переважно стикалися з підтримкою і допомогою, а не з протидією».

Однак Марк Фейгін уточнив, що з українського боку певне перешкоджання діяльності адвокатів чинили представники СБУ, зокрема – начальник слідчого управління СБУ Василь Вовк.

«Восени 2014 року на програмі “Шустер Live” я зустрів людину, якій ми писали папери і намагалися отримати білінг телефонів та інші документи, щоб долучити їх до матеріалів слідства, а він нам не давав. Ця людина – начальник слідчого управління СБУ Василь Вовк», – заявив Фейгін, слова якого цитує «Українська правда».

За його словами, Вовк відмовляв у наданні документів на запити адвокатів: «Я вам нічого не дам».

«“Як можна вирішити цю проблему?”, запитали ми у нього. “Ніяк”, – відповів Вовк», – повідомив Фейгін.

Після цього адвокати звернулися до нардепа від «Батьківщини» Сергія Власенка, який звернувся до тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка. «І документи адвокатам почали надаватися. Але Вовк дав якесь інтерв’ю, в якому заявив, що ми всі – “агенти ФСБ”... Тобто певне перешкоджання було, але невідомо, задля чого і з якою метою», – зазначив Фейгін.

Як відомо, керівник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк раніше заявляв, що «російські адвокати зацікавлені в тому, щоб Савченко просиділа в РФ якомога довше». «Піар для адвокатів важливіший від її долі», – заявив Вовк.

У СБУ згодом вибачилися перед Савченко за висловлювання Вовка про її адвокатів. У свою чергу Савченко відповіла на висловлювання Вовка і зазначила, що сама може звільнити адвокатів, якщо ті не будуть її влаштовувати.

Нагадаємо, що незаконно засуджену в РФ Надію Савченко в середу, 25 травня, обміняли на двох засуджених в Україні російських військових – Олександра Александровва і Євгена Єрофєєва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук