Фігурант справи про сепаратизм претендує на посаду судді Конституційного суду

Йдеться про колишнього мера Дружківки Донецької області Валерія Гнатенка, який очолював місто навіть тоді, коли його захопили бойовики «ДНР»

Валерій Гнатенко раніше очолював Дружківку Донецької області, а потім пройшов до Верховної Ради

Депутат Верховної Ради і колишній мер Дружківки Донецької області Валерій Гнатенко претендує на пост судді Конституційного Суду, свідчить його декларація, оприлюднена в реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції.

Нагадаємо, що Конституційний суд України складається з 18 суддів, але зараз у ньому є три вакансії: дві за квотою Верховної Ради і одна – за квотою З'їзду суддів.

Гнатенко задекларував житловий будинок площею 438,9 кв. м і земельну ділянку площею 3160 кв. м у Дружківці, а також земельну ділянку в Лимані площею 400 кв. м.

Доходи депутата в 2019 році становили 411 тисяч гривень зарплати на посаді мера Дружківки, 167 тисяч гривень зарплати у Верховній Раді, 107 тисяч гривень пенсії і 46 тисяч гривень банківських відсотків. Ще 157 тисяч гривень він отримав у Верховній Раді на відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень.

Його дружина заробила ще близько 100 тисяч гривень.

На рахунках у банках сім'я Гнатенків зберігає 470 тисяч гривень.

Нагадаємо, мер Дружківки Валерій Гнатенко став депутатом у 2019 році, перемігши на 49-му мажоритарному окрузі. В серпні 2019 року він склав повноваження мера.

Як повідомило видання LB.ua з посиланням на інформацію Служби безпеки України, Гнатенко фігурує в кримінальній справі щодо дій керівництва міста в 2014 році. СБУ розслідує справу за ст. 109 Кримінального кодексу (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). У спецслужбі не повідомили про процесуальний статус Гнатенка, а також про те, на якому етапі перебуває слідство.

Гнатенко відомий тим, що називав учасників Революції Гідності «неробами, які скачуть, поки ми працюємо».

Коли в травні 2014 року Дружківку захопили російські бойовики, він не заперечував проти встановлення прапора «ДНР». Під час окупації Гнатенко залишався на посаді, керував містом і підтримав проведення «референдуму». Газета «Дружківський робітник», яку фінансує міськрада, виходила з прапором «ДНР». У ній, наприклад, друкували «Акт про проголошення державної самостійності ДНР». Коли українські військові повернули місто під контроль, Гнатенко зумів втриматися на посаді.

Через місяць після обрання до парламенту Гнатенко заявляв, що СБУ не порушила кримінальну справу проти нього, а лише за фактом подій, які відбувалися в місті. При цьому Гнатенко висловив думку, що порушувати кримінальні справи проти очільників донбаських міст було б неправильно.

«Що може зробити цивільний міський голова, у якого зовсім інші функції – організація комунального життєзабезпечення міста, а не захист цілісності територій. Тому показувати пальцем на міського голову буде неправильно», – сказав він у серпні 2019 року виданню «Новости Донбасса».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук