Фінансова нерівність у світі досягла катастрофічних масштабів, – благодійники
До 2016 року найбагатший 1% населення Землі матиме більш значний статок, ніж інші 99%, прогнозує британська благодійна організація Oxfam.
За її даними, обсяг загальносвітового багатства, що перебуває в руках найбагатших, зріс із 44% у 2009 році приблизно до 48% у 2014 році і цьогоріч перевищить 50%.
У звіті Oxfam попереджає про те, що «різкий стрибок нерівності» ускладнює боротьбу з глобальною бідністю.
«Масштаб загальносвітової нерівності просто приголомшує, і – незважаючи на те, що інші проблеми домінують на світовій арені, – розрив між супербагатими і всіма іншими продовжує швидко збільшуватися», – заявила виконавчий директор Oxfam International Вінні Бянїма, слова якої наводить BBC.
Із інших 52% загальносвітового багатства, які не належать наразі 1% найбагатших людей, близько 46% належать багатим верствам населення, що становлять одну п'яту частину населення Землі.
Всьому іншому людству належить лише 5,5% глобального добробуту. Це означає, що в 2014 році середньорічний дохід на кожного дорослого в цій частині населення становив лише $ 3851, тоді як у багатющої супереліти він дорівнював $2,7 млн.
В Oxfam запевнили, що зроблять все можливе для стримування нерівності, яка продовжує збільшуватися, почавши з боротьби з ухиленням великих компаній від сплати податків.
Благодійна організація намагається привернути увагу до зростання нерівності в світі напередодні Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі, на якому щорічно збираються найвпливовіші люди світу.
Oxfam закликає керівництво держав світу до боротьби з ухиленням від податків і поліпшення якості державних послуг, а також до законодавчого закріплення мінімального розміру заробітної плати та прожиткового мінімуму для того, щоб сприяти більш рівномірному розподілу доходів.
Звіт благодійної організації опубліковано за день до виступу президента США Барака Обами зі щорічним зверненням до Конгресу про становище країни, в якому, як очікується, він закличе підвищити податки для багатих для того, щоб полегшити фінансове становище середнього класу.
Дані Oxfam підтверджують опублікований у жовтні минулого року звіт банку Credit Suisse, який також повідомив, що 1% супербагатих володіють майже половиною загальносвітового добробуту.
Серед найбагатших людей світу є, втім, як переможці, так і переможені за останній рік, відзначає BBC.
Американський інвестор Уоррен Баффет у 2014 році став багатшим на 9%. Його статок оцінюється в $ 58,2 млрд.
Однак значно швидше багатіли троє його співвітчизників – бізнесмен і колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який збільшив статки на 22% (до $33 млрд), фінансист Джордж Сорос (+ 20%, до $23 млрд) і підприємець і фінансист Карл Целін Айкан (+ 23%, до $24,5 млрд).
Серед «збіднілих» супербагатіїв – росіяни Михайло Прохоров, чиї статки скоротилося з $13 до $10,9 млрд, і сталеливарний магнат Олексій Мордашов, статок якого впав із $12,8 до $10,5 млрд, пише «Интерфакс».