Фонд гарантування вкладів має намір судитися за гроші в Криму і Донбасі

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 жовтня 20161640
Фонд гарантування вкладів має намір судитися за гроші в Криму і Донбасі
фото ФГВФО
Фонд гарантування вкладів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінює втрати неплатоспроможних банків у своєму управлінні в окупованому Криму та зоні проведення антитерористичної операції в 50 млрд грн. Установа має намір боротися за повернення цих активів через суди. Про це заявив директор юридичного департаменту Фонду гарантування вкладів фізосіб Віктор Новіков, пише УНІАН.

«У зоні АТО і в Криму неплатоспроможні банки втратили 50 мільярдів гривень. Це кредити, які не обслуговуються. Деякі банки самі звернулися в міжнародні судові інститути - Приватбанк і Ощадбанк. Фонду теж потрібно ініціювати позови. Після вибору юридичних компаній ми визначимо стратегію захисту цих активів", - розповів він.

Під час роботи Новікова в Нацбанку юридичний департамент НБУ передавав до Мін'юсту матеріали щодо всіх банків, які зазнали втрат у Криму, щоб заявити позов від імені держави.

Фонд намагається продавати активи в Криму, зокрема нерухомість. «Закон дозволяє це робити. Ми не визнаємо правових актів, прийнятих Росією щодо Крима стосовно прав власності на півострові, зокрема про націоналізацію власності суб'єктів господарювання України. Але якщо є активи, які перебувають у власності банків, то головне - дотримати вимоги українського законодавства при їх продажу», - додав Новіков.

За законами України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» і «Про створення вільної економічної зони Крим», купівля-продаж нерухомості на окупованій території здійснюється відповідно до законодавства України за межами цієї території.

«На Донбасі є особливості, пов'язані з реєстрацією, нотаріальним посвідченням. Такі операції відбуваються на контрольованих територіях. Фонд може продавати, але не може контролювати ці об'єкти, що негативно впливає на їхню вартість», - зазначив Новіков.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що обсяг фінансових ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 1 вересня 2016 року становив 6,586 млрд грн, що на 872 млн грн, або на 11,7%, менше за показник на 1 серпня. З початку року обсяг фінансових ресурсів фонду скоротився більш ніж у 2 рази.

В процесі очищення банківської системи Національний банк України за 2014 - 2015 роки визнав неплатоспроможними 63 банки, які передані в управління Фонду гарантування вкладів. З початку цього року НБУ вирішив вивести з ринку ще 16 фінустанов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук