Фонд «Відродження» закликав мера Івано-Франківська підтримати новий хоспіс

Міжнародний фонд «Відродження» звернувся до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцинківа та франківської міської ради з проханням пояснити мешканцям, що таке паліативна допомога. Така заява з’явилась на сайті організації як реакція на конфлікт, що стався у місті через майбутнє відкриття відділення виїзної служби паліативної допомоги. 

Міська рада Івано-Франківська надала обласному Центру паліативної допомоги та Івано-Франківському Благодійному Фонду «Мати Тереза» приміщення в будинку за адресою вул. Нова 19-б для створення виїзної паліативної служби для дітей та дорослих. Паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх сімей, шляхом полегшення болю, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Мешканці будинку почали скаржитись, що їх не попередили про таке рішення. А також , що вони бояться, що їхні діти отримають стрес, бачачи хворих, пише місцеве видання «Вікна».

В ніч на 25 листопада невідомі розмалювали стіни будинку написами «Хоспісу – ні!»

фото: Світлана Оришко/Facebook

Представники благодійного Фонду «Мати Тереза» та Обласного Центру паліативної допомоги неодноразово проводили зустрічі, на яких інформували мешканців будинку, що у приміщенні не планується створювати стаціонарне відділення лікарні, а під вікнами не будуть паркуватися машини «швидких». У майбутньому відділенні мали облаштувати кімнати для відпочинку медичного персоналу, а також Всеукраїнського тренінгового центру з паліативної допомоги для лікарів та соціальних працівників.

Частину франківців обурила така реакція мешканців будинку на майбутнє відкриття відділення.

Своє занепокоєння ситуацією висловив і міжнародний фонд «Відродження», який є партнером благодійного Фонду «Мати Тереза» та франківського Обласного Центру паліативної допомоги. Фонд «Відродження» звернувся до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцинківа із підтримати створення виїзного відділення для надання паліативної допомоги  та провести відповідну інформаційну кампанію.

Додамо, що на підтримку створення цього відділення цього року було ініційовано театральний проект «Оскар та Рожева Пані». Ця вистава мала великий успіх на гастролях Україною. Завдяки виставі було зібрано понад 350 тис. грн. на ремонт та облаштування приміщення для виїзної служби, яка буде забезпечувати постійну підтримку родинам з усієї Івано-Франківської області, де є невиліковні діти та дорослі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук