Французький режисер розповість українцям про нову українську націю

Французький режисер-документаліст Бертран Норман в ефірі програми «Відверта розмова»

Головні новини Львова 29.1229 грудня 2015, 18:10 464 1

Бертран Норман у співпраці з Українським домом у Франції уже другий рік знімає фільм із робочою назвою «Відродження нації».

Ідея зняти документальний фільм виникла у Бертрана Нормана під час Революції гідності – саме тоді він зрозумів, що потрібно розповісти своїм співвітчизниками більше про нашу державу. За півтора року режисер побував майже в усіх регіонах України, спілкуючись як з представниками еліти, так і зі звичайними людьми. На думку Бертрана Нормана, саме зараз в Україні відбувається справжнє відродження нації:

«Мені здається, що в багатьох українців ідентичність з’явилась зовсім недавно. В багатьох містах, таких як Дніпропетровськ, Харків, Маріуполь, Одеса, багато людей, з якими я спілкувався, сказали мені, що ще два роки тому вони не знали, хто вони. Вважали себе колишніми громадянами Радянського Союзу, але не могли б сказати, що вони — українці», — розповів режисер.

Режисер вважає, що саме зараз європейцям потрібно дізнатись, що насправді відбувається в Україні:

«Українці – це люди, які можуть багато дати європейцям. Коли я бачу, як українці готові померти за таку цінність як свобода, то я думаю, що це варто поваги. Я бачу, що українці віддані тим цінностям Євросоюзу, які у Франції багато хто вже забув. Тому звернути увагу на українців – це те, що потрібно європейцям», — додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук