"Гаррі Поттер" робить дітей толерантними

КультураДарина Цвях, 4 серпня 20144670
"Гаррі Поттер" робить дітей толерантними

Діти, які читали "Гаррі Поттера" проявлятимуть більшу толерантність до представників національних, сексуальних меншин та інших меншин.

Це з'ясували дослідники з трьох вишів Італії та Грінвічського університету в Лондоні, повідомляє “Українська правда” із посиланням на The Daily Mail.

Як пояснюють учені, діти, котрі асоціюють себе з Гаррі, котрий боронив слабких та дружив із тими, кого цуралися інші, самі будуть менш схильними до дискримінації.

На початку експерименту італійські дослідники запитали у школярів-п'ятикласників, як вони ставляться до іммігрантів. Далі протягом 6 тижнів дітям регулярно читали відібрані фрагменти з "Гаррі Поттера", зокрема той, де смертежери демонструють презирство до маґлів та "бруднокровок", таких як Герміона Грейнджер, котрі буцімто й права не мають бути чарівниками.

Симпатію та співчуття читачів також мали викликати хатні ельфи, котрих чарівники тримали за своїх рабів.

Урешті так і сталося, за 6 тижнів школярів знов опитали, і ті виявили більшу емпатію до іммігрантів. На думку експертів, роль зіграло добре ставлення Гаррі Поттера до "таврованих груп".

Такі ж результати дав експеримент, що його соціологи провели серед студентів італійських та британського коледжів.

Хоча сама авторка книг, Джоан Роулінг в одному з інтерв'ю сказала, що її метою не було когось виховувати, вона визнала, що хотіла, аби її герой у чарівному світі стикався з такими самими проблемами, як ми у справжньому.

Деякі науковці свого часу навіть угледіли в Волдеморті подібність до Адольфа Гітлера. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук