Генеральний прокурор не побачив складу злочину в діях Назара Холодницького

Назар Холодницький та Юрій Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що не бачить у діях спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницького складу кримінального злочину. Про це він заявив у понеділок, 16 квітня, повідомляє агентство «Українські Новини».

До цього висновку генпрокурор дійшов, проаналізувавши записи, зроблені в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). «Записи аналізували Ситник (голова Національного антикорупційного бюро України, – ред.) і я. У них явно вбачаються дисциплінарні порушення. Можу із упевненістю сказати, що хабарів, які одержував або вимагав Холодницький, там не зафіксовано, кримінального переслідування я не вбачаю», – сказав Луценко.

За його словами, записи розмов Холодницького свідчать тільки про грубе порушення нормативних документів прокуратури. Луценко також повідомив, що прослуховування Холодницького було встановлено, оскільки слідство зафіксувало контакти особи, підозрюваної в шахрайстві, з оточенням керівництва САП.

Тим часом обов’язки керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виконує перший заступник керівника САП Максим Грищук, повідомив Луценко. За його словами, Холодницький поки перебуває у відпустці.

Генпрокурор також повідомив, що за час відсутності Холодницького підписав кілька документів САП і надалі це робитиме, поки той не вийде на роботу, оскільки деякі документи може підписати тільки він або заступник генпрокурора.

Як повідомлялось, на початку квітня Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти Холодницького за підозрою в розголошенні відомостей досудового розслідування. Керівник САП відкидав усі звинувачення.

30 березня генпрокурор України Юрій Луценко звернувся до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів зі скаргою про вчинення Холодницьким дисциплінарних порушень і попросив комісію розглянути питання звільнення Холодницького із посади заступника генпрокурора – керівника САП.

В самій комісії заявили, що питання звільнення Холодницького розглянуть щонайменше через місяць.

Як пише «Укрінформ», керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що вже повернувся з відпустки і невдовзі готовий надати пояснення Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів.

Холодницький зазначив, що отримав постанову про відкриття щодо нього дисциплінарного провадження лише у понеділок, 16 квітня, хоча вона датована 4 квітня.

«Завтра поїду ознайомлюватися зі скаргою і обов’язково даватиму усі пояснення. Хворіти, ховатися чи інакше тягнути не буду», – сказав керівник САП.

Він додав, що спершу почитає, за що його «хочуть піти» і за два дні надасть обґрунтовану відповідь по кожному з пунктів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук