Генпрокуратура порушила справу проти Слідчого комітету РФ за підтримку ним терористів

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб Слідчого комітету Російської Федерації (СК РФ) за сприяння у діяльності ДНР і ЛНР.

Стосовно посадових осіб Слідчого комітету Російської Федерації (СК РФ) Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження щодо скоєння ними злочинів, передбачених ст. 258-3 (сприяння терористичній організації), ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу), ст. 344 (втручання в діяльність державного діяча) КК України, повідомила прес-служба ГПУ.

«Як було встановлено, в травні-червні 2014 року в структурі Центрального апарату СК РФ створено управління з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни. Метою діяльності цього управління, як вбачається з офіційного сайту установи, є притягнення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито скоєні ними злочини щодо мирних громадян», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, як наголошується, Слідчим комітетом РФ порушено кримінальну справу проти української льотчиці Надії Савченко за фактом нібито посібництва у вбивстві журналістів телеканалу «Росія». Також СК РФ розслідує кримінальну справу стосовно невстановлених військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України та активістів громадської організації «Правий сектор» за нібито скоєні ними обстріли міст Слов'янськ, Краматорськ, Донецьк, Маріуполь та інших територій Донецької та Луганської областей і вбивства мирних громадян.

У прес-службі ГПУ наголосили, що таким чином, «шляхом організації безпідставного кримінального переслідування, здійснюється незаконне втручання в діяльність правоохоронних органів України і Збройних сил України».

«У зв'язку з цим можна констатувати, що створення в структурі СК РФ управління з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни, а також порушення зазначених та інших кримінальних справ посадовими особами СК РФ направлено на сприяння терористичним організаціям «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» в їх злочинній діяльності, перешкоджанні виконанню своїх обов'язків представникам державних органів та громадським діячам», – наголошується в повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначили, що скоєння зазначених кримінальних правопорушень зазіхає на інтереси держави, її суверенітет і територіальну цілісність, які охороняються міжнародними договорами і законами України.

Зазначимо, що таке провадження українські правоохоронці відкрили після того, як СК РФ порушив справу проти української влади за геноцид російськомовного населення на південному сході України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук