Генсек ООН запропонував внести «фундаментальні зміни» у діяльність миротворців

СвітРоман Ганкевич, 12 вересня 20152080
Генсек ООН запропонував внести «фундаментальні зміни» у діяльність миротворців
фото УНІАН
Миротворці ООН в Африці

У п'ятницю, 11 вересня, генсек ООН Пан Гі Мун запропонував терміново внести «три фундаментальні зміни» до проведення миротворчих операцій всесвітньої організації. Рекомендації генсека, які викладені в 139-сторінковій доповіді, стосуються підвищення мобільності та готовності «блакитних касок», а також забезпечення відповідальності за їхні дії, пише ZN.ua.

Пан Гі Мун вважає, що ООН, перш за все повинна зосередитися на запобігання конфліктів і посередницьких зусиллях, що може позбавити від необхідності проведення дорогих миротворчих місій.

«По-друге, нам потрібно змінити те, як ми плануємо і проводимо миротворчі операції ООН, щоб вони були більш мобільними, гнучкими і більш підзвітними перед країнами і людьми», - заявив генсек ООН.

Він пропонує розробку до початку 2016 року плану розгортання в будь-якій точці світу «повністю функціональних» сил швидкого реагування для захисту цивільних осіб протягом 2-3 місяців після того, як Радбез ООН приймає рішення про направлення миротворців, для чого у розпорядженні ООН повинні будуть постійно знаходиться підрозділи, які будуть готові до негайної відправки.

«По-третє, ми повинні ввести в дію рамковий механізм на глобальному і регіональному рівні, який дозволить справлятися з викликами в області миру і безпеки, які ми маємо на сьогоднішній день», – зазначив Пан Гі Мун.

Він вважає, що створення цього механізму необхідно почати зі «зміцнення партнерства між ООН та Африканським союзом».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна розраховує на розміщення на території Донбасу стабілізаційної миротворчої місії ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук