Геращенко ініціює обмеження прав росіян на українському телеком-ринку

Антон Геращенко пропонує РНБО скоротити частку росіян у володінні українськими телеком-операторами до 25%

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 17 лютого 20153620
Антон Геращенко дає інтерв'ю "Громадському радіо"

Народний депутат України (фракція «Народний фронт») Антон Геращенко пропонує Раді національної безпеки і оборони розглянути питання про обмеження до 25% можливої частки російських юридичних і фізичних осіб у статутному капіталі мобільних операторів України та інших компаній, що працюють у сфері передачі інформаційних даних і телекомунікації.

«Прошу на засіданні РНБОУ розглянути питання про встановлення обмежень у володінні російськими юридичними та фізичними особами (кінцевими бенефіціарами) та афілійованими з ними особами частками, які не перевищуватимуть 25% у сукупності, в статутних капіталах компаній у сфері засобів передачі (зберігання, обробки) інформаційних даних, мобільного та супутникового зв'язку, систем навігації та телекомунікації», – йдеться в його депутатському зверненні до секретаря РНБО Олександра Турчинова, передає «Інтерфакс-Україна».

Геращенко зазначив, що компанія "Мобільні Телесистеми" ("МТС"), отримуючи колосальні прибутки від господарської діяльності у близько десяти країнах світу, перераховує мільярдні суми податків до бюджету Російської Федерації, яку Верховна Рада України визнала країною-агресором, яка всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН.

«Ігнорування присутності агентів впливу країни-агресора у сфері зв'язку і, більше того, їхній монопольний вплив на цей ринок перекреслює базові принципи інформаційної безпеки країни. Незрозуміла пасивність державних інститутів у встановленні дієвого контролю над діяльністю операторів мобільного зв'язку також перекреслює нормотворчі, фінансово-економічні зусилля щодо формування ефективної оборонної стратегії країни в умовах війни», – констатував депутат.

Геращенко також наголосив, що в червні 2014 року директор із корпоративного управління та контролю ПрАТ «МТС Україна» Олег Проживальський повідомляв про те, що російські спецслужби мають можливість прослуховувати українських абонентів мережі «МТС», а також відслідковувати їхнє місцезнаходження.

Нардеп від «Народного фронту» вважає, що держава зобов'язана поставити питання про усунення російських бенефіціарів від контролю за діяльністю провідних компаній України у зазначених вище сферах.

«Досвід інших країн, що піклуються про власну безпеку, свідчить, що іноземна складова в статутному капіталі підприємств у вищезгаданій сфері не повинна перевищувати 25%. Розглядаючи це обмеження в контексті ситуації, що склалася в Україні, переконані в необхідності використання аналогічних обмежень у нашій країні. Ухвалення таких рішень гарантуватиме інформаційну безпеку країни та закриє потік фінансових ресурсів, які виводяться у формі дивідендів російським бенефіціарам», – переконаний Геращенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук