Глава УГКЦ розповів Папі Римському про ставлення до можливого об'єднання православ'я в Україні

«Ми позитивно оцінюємо зусилля щодо подолання розколу в українському православ’ї»

Папа Римський Франциск та предстоятель УГКЦ Святослав

У Ватикані 3 липня відбулась зустріч Блаженнішого Святослава з Папою Франциском. Зустріч відбулась з ініціативи та на прохання глави УГКЦ з нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Русі-України, інформує РІСУ з посиланням на Секретаріат глави УГКЦ в Римі.

Зазначається, що особливу увагу Блаженніший Святослав приділив стосункам УГКЦ з іншими Церквами-спадкоємницями Володимирового Хрещення. Він розповів Святішому Отцеві про болючий факт поділу між православними Церквами в Україні та непоодинокі «ганебні факти інструменталізації Святих Тайн, зокрема Святої Тайни Хрещення, для приниження або заперечення християнської ідентичності вірних певних конфесій».

За повідомленням Секретаріату Глави УГКЦ в Римі, під час розмови Блаженніший Святослав ще раз висловив Святішому Отцеві позицію УГКЦ щодо перемовин, які ведуться між Православними Церквами та Константинопольським Патріархатом у справі зцілення поділів та об’єднання українського православ’я.

«Ми позитивно оцінюємо зусилля щодо подолання розколу в українському православ’ї. Одночасно вважаємо ці процеси внутрішньою справою православної сторони і в жодному випадку не втручаємося у ці процеси та не беремо участі у їх проведенні. Ми переконані, що світська влада повинна забезпечувати необхідні умови для вільного розвитку усіх Церков у нашій державі і неприпустимим з її боку є трактувати будь-яку Церкву як державну», – наголосив глава УГКЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук