Голова Антикорупційної прокуратури підписав підозру голові ЦВК Михайлові Охендовському

Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький підписав підозру у вчиненні злочину голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському.

Як повідомило DT.UA з посиланням на свої джерела, детективи НАБУ планують вручити Охендовському підозру в аеропорту «Бориспіль», куди той прибуває після 19:00 з Киргизстану після спостереження за виборами та референдумом.

За інформацією співрозмовника видання, Охендовського вже викликають на допит в НАБУ в середу на 11 ранку.

Сам Холодницький згодом підтвердив цю інформацію. За його словами, під час досудового розслідування детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та прокурори САП встановили, що Охендовський як член ЦВК у 2012 році здійснив 6 виїздів за кордон з метою, як вказано у документах про відрядження, «ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року». Втім, справжньою підставою цих закордонних візитів, як вбачається з матеріалів розслідування, було виконання Охендовським, обраним до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, неофіційного доручення вищих службових осіб держави та членів цієї партії стосовно донесення до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформації про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам.

Холодницький також додав, що досудове слідство має достатні підстави вважати, що як «винагороду» за такі свої дії, підозрюваний отримав відшкодування понесених ним за кордоном витрат за рахунок коштів Партії регіонів. Документами так званої «чорної бухгалтерії» підтверджуються чотири випадки отримання ним готівкових коштів в офісі Партії регіонів у Києві по вул. Липській, 10, на загальну суму 16 734 долари США.

«Отримуючи ці гроші, факт їх одержання Охендовський щоразу засвідчував власноручним підписом у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року», – повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Він додав, що автентичність його підписів підтвердила почеркознавча експертиза, проведена в рамках цього кримінального провадження.

Раніше директор НАБУ Артем Ситник повідомив в інтерв’ю DT.UA що зібрано достатньо доказів для оголошення голові ЦВК Михайлу Охендовському підозри в незаконному отриманні коштів з «чорної каси» Партії регіонів.

До цього Спеціальна антикорупційна прокуратура повернула в НАБУ проект підозри стосовно голови ЦВК Михайла Охендовського з вимогою провести економічну експертизу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук