Голова НБУ переконує, що українські банки витримали удар пандемії коронавірусу
Український банківський сектор витримав удар епідемії коронавірусу та продемонстрував високу стійкість, вважає очільник Національного банку України Кирило Шевченко. У свої публікації для Atlantic Council він зазначив, що український банківський сектор ще ніколи не був таким стійким, пише «Укрінформ».
За словами Шевченка, банки довели, що здатні відповідати сучасним викликам у сфері капіталу, ліквідності, прибутковості й технологічних інновацій, а найяскравішою рисою стало повернення довіри українців.
«Короткий відтік депозитів, свідками якого всі стали впродовж перших тижнів карантинних обмежень у березні 2020 року, нині вже є далеким спогадом», – зауважив Шевченко.
Зараз, запевняє голова НБУ, ситуація з вкладами від населення зовсім інша: річний темп зростання депозитів з боку домогосподарств у нацвалюті – 27%, в іноземній – 5%.
Водночас відбулося зниження відсоткових ставок по кредитах, тож в останні два місяці літа продемонструвало зростання обсягів позик для бізнесу на 2,2% і кредитів для домогосподарств на 3%.
«Нинішні сприятливі умови забезпечують українському бізнесу можливості отримувати доступніші позики. Це дозволяє їм покривати короткострокові потреби та фінансувати масштабні проекти», – додав голова НБУ.
На думку Шевченка, поступове оцифровування банківських послуг розширює можливості для клієнтів. У цьому контексті він згадав запуск у серпні системи електронних платежів у режимі 24/7, що дало банкам, які працюють в Україні, можливість проводити платежі клієнтів цілодобово.
Попри те, що покращення у сфері фінансування «просувається у правильному напрямку», говорити про якийсь сплеск поки що зарано, вважає він.
Попри труднощі для світової економіки, українська влада має намір продовжити приватизацію державних банків.
«Ми вже обговорювали плани зменшення присутності держави в українському банківському секторі з представниками Лондонської фондової біржі. Наша поточна стратегія часткової приватизації державних банків України передбачає, що кроки до продажів розпочнуться не пізніше кінця 2024 року», – підсумував Кирило Шевченко.