Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс

Якщо документ підпише президент, то він набуде чинності 1 грудня 2023 року

Голова Верховної Ради 8-го скликання Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс, який передбачає вибори народних депутатів за системою з відкритими списками.

«Голова профільного комітету Верховної Ради сьогодні підписав Виборчий кодекс із відкритими списками. Й це відкрило для мене шлях підписати закон, і я невідкладно підписав Виборчий кодекс», – написав Парубій у вівторок, 27 серпня, у Twitter і прикріпив до допису фото документа зі своїм підписом.

Після цього президент України має підписати або ветувати документ.

Нагадаємо, 11 липня 2019 року Верховна Рада затвердила в другому читанні та в цілому проект Виборчого кодексу, який упроваджує пропорційну систему виборів до парламенту за відкритими списками. В кодексі буде збережено прохідний бар'єр до парламенту на рівні 5%. Документ набуде чинності 1 грудня 2023 року. Він складається з трьох книг – загальна частина, загальнонаціональні вибори та місцеві вибори.

Найбільш резонансною є частина кодексу про вибори до Верховної Ради, яка передбачає систему з відкритими списками. Зокрема, в Україні буде 27 виборчих округів, які переважно збігаються з областями України, кримський округ приєднають до херсонського, Київ буде розділено на два округи і окремий буде в Дніпрі.

Нова система виборів передбачає, що з'їзд партії затверджує загальнонаціональний список. І цей список ділитиметься на 27 або менше (але не менше ніж 2/3 регіонів) регіональних списків. І в кожному такому регіональному списку має бути щонайменше п’ять кандидатів. У партії буде єдиний список і регіональні. Черговість кандидатів визначає з'їзд.

Виборцю доведеться пам'ятати номер партії, визначений жеребкуванням, за яку він хоче проголосувати. У відповідні віконця він вписує номер партії. Нижче в бюлетені виборець (за бажанням, не обов'язково) зазначає номер кандидата, але виключно від тієї партії, за яку голосує. Якщо виборець нікого з кандидатів не зазначить, це означатиме, що виборець погоджується з тим порядком кандидатів у його регіоні, який склала партія.

Детальніше про те, як рахуватимуть голоси за новим Виборчим кодексом читайте в нашому матеріалі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук